MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Marcin Wyrostek patriotycznie w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 8 listopada 2019, 13:04
Aktualizacja: 15:09
Autor: Michalina Bienkiewicz
Fot. Organizator
Marcin Wyrostek ze swoim zespołem Corazon wystąpi w Jeleniej Górze w Święto Niepodległości (11.11) o godzinie 14:00. Podczas koncertu w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. (Garnizonowym) zabrzmią najbardziej znane pieśni patriotyczne w aranżacjach akordeonisty pochodzącego z Jeleniej Góry Marcina Wyrostka i jego zespołu. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Marcin Wyrostek to jeleniogórzanin, akordeonista, zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce ćwicząc na akordeonie w garażu, aby nie budzić domowników. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

25
86%
Cieszy
1
3%
Dziwi
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Instrukcja obsługi dla gości pod Szrenicą

Montują taśmociąg pod wyciągiem na Kopę

Nowy dyrektor WORD

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Jajcarżysko 12-11-2019 12:26
No,no mamy tych utalentowanych i pracowitych artystów z Karkonoszy ,szkoda że Jelenią opuszczają Ci najlepsi...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Używki w kulturze

Biegacze narciarscy apelują do pieszych

Informacja parkingowa

Przed nami finał WOŚP

Smog w Sobieszowie

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
221
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%