MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Marcin Wyrostek i Coloriage. Muzyka światłem kolorowana

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 3 kwietnia 2012, 7:53
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2012, 8:06
Autor: RED
Fot. RED
Pochodzący z Jeleniej Góry wirtuoz akordeonu Marcin Wyrostek bawił wczoraj w Teatrze im. Norwida dowcipem i hitami z najnowszej płyty nagranej z zespołem Coloriage, z którym wystąpił ku aplauzowi i radości licznych miłośników talentu znanego jeleniogórzanina. Artyści stworzyli niezapomniane widowisko, w którym mocy dźwięku dopełniła gra świateł.

Jelenia Góra to moje rodzinne miasto, jestem dumny, że stąd pochodzę – powiedział Marcin Wyrostek zwracając się do publiczności, wśród której – jak zwykle podczas koncertów tego artysty – zasiadła jego najbliższa rodzina. Nie zabrakło osobistych dedykacji i charakterystycznego humoru akordeonisty, który dzięki biegłości palców, talentowi i żmudnym ćwiczeniom dotarł na wyżyny akordeonowego kunsztu.

To był w sumie czwarty koncert M. Wyrostka z zespołem Coloriage w Jeleniej Górze. O ile poprzednie stanowiły osobne wydarzenie, o tyle ten poniedziałkowy wpisany został w ogólnopolską trasę koncertową, podczas której muzycy promują swoją najnowszą płytę zatytułowaną “Marcin Wyrostek & Coloriage”. Na krążku z grupą i jej liderem wystąpiła także znana wokalistka Kayah. Do stolicy Karkonoszy nie dojechała, zaś utwór, w którym zaśpiewała, zabrzmiał w wersji instrumentalnej. - Te brawa to dlatego, że nie ja nie zaśpiewałem – uśmiechał się akordeonista.

Z norwidowskiej sceny popłynęły utwory znane już z wcześniejszych występów, jak i nowe dzieła w specjalnych aranżacjach i – co charakterystyczne dla Coloriage i jej lidera – z akcentem na improwizację. Oklaskiwano więc tanga Astora Piazzoli i Richarda Galliano, ale nie tylko. Artystów mocno zainspirowała muzyka bałkańska, która – w żywiołowym wykonaniu i przeplatana w jednym z utworów muzycznymi cytatami z polskich seriali – zdawała się dominować w koncercie. Z klasycznego repertuaru M. Wyrostek zagrał solo fragment “Czterech pór roku” Vivaldiego, którego nauczył się jeszcze w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Moniuszki (jest jej absolwentem).

Czterech muzyków stanowiących Coloriage grało świetnie: dynamicznie, spontanicznie, uczuciowo i głęboko. Tematy powolne ożywały dzięki fenomenalnemu accelerando, a całości dopełniała perfekcyjna kolorystyka dźwiękowa, czyli bogactwo brzmienia całości. Wprawdzie Marcina Wyrostka określa się jako lidera grupy, jednak pozostali artyści błyszczą perfekcją.

Fenomalne skrzypce Mateusza Adamczyka, mocny i pewny bas Piotra Zaufala i cudowna perkusja Krzysztofa Nowakowskiego, którego solówki bardzo podobały się publiczności. Ta miała ucztę nie tylko dla uszu, lecz także dla oczu. A to za sprawą feerii świateł, które dopełniały perfekcji całego przedsięwzięcia.

Marcin Wyrostek nie wziął sobie do serca teatralnego przesądu, że na scenie nie powinno się gwizdać a i pstrykać palcami nie bardzo uchodzi. Fragmenty popularnego Libertango Piazzoli zostały więc odgwizdane i rytmicznie wypstrykane – rzecz jasna – z udziałem publiczności, która miała okazję wykazać się muzycznym wyczuciem melodii i rytmu.

Co było do przewidzenia, bez bisów się nie obeszło. - Możemy także zagrać na bis w waszych domach – mówił Marcin Wyrostek – tyle że w formie elektronicznej. Po koncercie można było nabyć promocyjną płytę, dostać autograf od wykonawców, porozmawiać z nimi i zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę. A będzie co wspominać! Brawo!

Ogłoszenia

Czytaj również

Krakowska gotowa!  

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Harcerze z nową siedzibą

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~a-a 3-04-2012 8:08
Wielkie brawa dla wspaniałego artysty :)
~Evy 3-04-2012 9:37
Było przecudownie na koncercie w Jeleniej Górze ... Marcin i zespół Coloriage przygotowali nam prawdziwą muzyczną ucztę dla duszy:-)
~ 3-04-2012 9:38
koncert był znakomity, Panowie świetnie bawili się dźwiękami....zazdroszczę takiej umiejetności wyrażania siebie:)
~WRÓZKA 3-04-2012 10:09
Wielkie dzieki sąsiedzie. Muzyka łagodzi obyczaje.Tak trzymaj.
~Asiulka 3-04-2012 10:11
Miałam okazję być na tym koncercie. Wspaniali ludzie, którzy robią to co kochają. To nie oni powinni kłaniac się nam na scenie, lecz my Im.
~Asiulka 3-04-2012 10:40
Miałam okazję być na tym koncercie. Wspaniali ludzie, którzy robią to co kochają. To nie oni powinni kłaniac się nam na scenie, lecz my Im.
~Co mnie to 3-04-2012 10:44
Co mnie to obchodzi?
~ 3-04-2012 13:23
Odpowiedz z godz.10.44 ciebie napewno nie obchodzi,ty jestes na ten temat za prymitywny.Pytanie,a co Ciebie wogole obchodzi,czym sie interesujesz?
~muzyk 3-04-2012 15:24
Koncert w Jeleniej Górze był cudowny, niesamowite emocje, było wzruszająco i zabawnie. Dziękuję Marcinowi i zespołowi Coloriage za te niezapomniane chwile!!!
~ 3-04-2012 17:11
A tak z innej beczki jak rządzą rządzący : czyli PO i PSL - Z kont emerytalnych w ZUS wyparowało w ubiegłym roku ponad 8 miliardów złotych. Znikły środki emerytalne należące do osób, które pobierały rentę i zmarły, nie dożywszy emerytury. - Zerwanie umowy o budowę elektrowni atomowej na spółkę z Litwą - Sprzedaż gazu łupkowego USA i podstawionym firmom z Rosji za 5% wartości - Wprowadzenie podatku dachowego, śniegowego i od deszczówki - Podatek od basenów Ta króciutka lista nie uwzględnia afer i przekrętów Platformy a o tym możesz poczytać tutaj : markd.pl/afery-po/
~Ina 3-04-2012 17:39
Internauta z 17.11 co ma piernik do wiatraka ,pisz na temat ,swoja agitacje polityczna zostaw dla naiwnych,ile dostales kasy za ta agitacje?A jezeli masz cos tak waznego do zakkomunikowania i jest to prawda podpisz sie imieniem i nazwiskiem,anonim nie jest dowodem.
~xyz 3-04-2012 18:40
Dziękuję MUZYKOM :-) Niezapomniany koncert Panowie !!! (mnie interesuje koncert a nie agitacja)
~Zespół 3-04-2012 23:06
Dziękujemy pięknie.Gratulujemy.Już czekamy na kolejną trasę koncertową.
~ 4-04-2012 7:50
do ina - a no to że wiatrak po pierwsze może się rozpierniczyć a po drugie poczytaj trochę posprawdzaj te informacje i zdziwisz się tak jak ja że niestety są one prawdziwe - i nie jest to agitacja po prostu jestem zwykłym szarym człowieczkiem który tylko chciał poinformować innych a na takie info każdy sposób jest dobry
~!!!!! 4-04-2012 13:31
Do "~" z 7:50 A kysz, a co mnie twoja agitacja obchodzi...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Są kolejne 52 zakażenia (aktualizacja)

Senator zachęca do głosowania na maszty

Trwa budowa atrakcji KPN

Kiedy zniknie ten wykop?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
458
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%