MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Maraton na dwóch kółkach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 września 2006, 0:00
Autor: rylit
Fot. rylit
Przepiękna pogoda sprzyjała uczestnikom Międzynarodowego Maratonu Kolarskiego z okazji Września Jeleniogórskiego podczas pokonywania 68-kilometrowej trasy.

Ze stadionu miejskiego przy ul Lubańskiej wystartowało 70 chętnych w 8 kategoriach. Niezależnie od wieku i posiadanej licencji wszyscy zawodnicy mieli do pokonania pętlę o długości 68 kilometrów na trasie okólnej na północny-zachód od Jeleniej Góry.

Zawodnicy startowali, co kilka minut w kilkunastoosobowych grupach. Na odcinku Kromnów – Antoniów jeździli indywidualnie na czas.

W maratonie pojechali nie tylko kolarze sportowcy, lecz także ludzie, którzy uprawiają kolarstwo tylko rekreacyjnie wraz młodymi zawodnikami, zaczynającymi dopiero swoją przygodę z rowerami.

Na szczególną uwagę zasługuje start dwóch kilkunastoletnich zawodniczek, sióstr Anny i Angelki Szwinta z Sobieszowa.
– Kolarstwem „zaraził” nas ojciec, który był kiedyś zawodnikiem. Teraz jest dla nas trenerem, mechanikiem i opiekunem – mówią dziewczyny.

Na maraton przyjechali pasjonaci kolarstwa z wielu zakątków Polski. Oprócz wielu pucharów, medali i dyplomów przyznanych we wszystkich kategoriach, rozlosowano wśród wszystkich uczestników upominki ufundowane przez sponsorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Bieg Niepodległości

Mikołajkowe zmagania siatkarskie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ankaa2009@wp.pl 27-09-2006 18:19
Heh napisali o nas:D.Nie no fajnie:P.Szkoda,ze napisali o chłopakach,z którymi byłysmy w kat.do 18 lat.Jak ktoś ma z nimi kontakt to proszę o odezwę na maila:) Z góry dzięki:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Apel Pamięci w SP 15

Motocykliści dla Niepodległej

Radni KO przeciw kupcom?

Wypadek przy baniakach  

Mistrzowskie zawody w Karpaczu

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
787
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%