MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Maraton Dwójki 2018

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 19 czerwca 2018, 12:59
Aktualizacja: Środa, 20 czerwca 2018, 7:39
Autor: SP 2
Fot. Użyczone/SP 2
Ta sportowa impreza wpisała się na stałe w kalendarz szkoły. Już po raz piaty uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze wzięli udział w tej sportowej zabawie, propagującej aktywny tryb życia.

Ideą działań jest nie tyle rywalizacja, co wspólna zabawa i pokonanie jak największej ilości okrążeń i długości maratońskich. W tej edycji, która odbyła się 18 czerwca rodzice, nauczyciele, absolwenci wybiegali - 542 okrążenia, co dało w sumie - 216 km i 800 m.

Klasy czwarte, biegnące maraton po raz pierwszy przebiegły łącznie ponad 100 km, natomiast klasy piąte 106 km, szóste – 86 km, a najstarsze siódme - 82 km. W sumie wszyscy biorący udział w biegach uczniowie przebiegli ponad 376 km, natomiast wszyscy uczestnicy maratonu 593 km 705 m, co daje łącznie długość 14 przebiegniętych maratonów o długości 42 km 195 m.

W klasyfikacji klas najlepiej wypadli uczniowie z oddziałów sportowych. Warto zaznaczyć, że działania te odbyły się w duchu wspólnej, dobrej zabawy. Ostatnie okrążenie tzw. „bieg przyjaźni” wykonali wszyscy zawodnicy. Brawa dla wszystkich uczestników oraz organizatorów – Beaty Langer oraz pozostałych nauczycieli wf-u Dwójki. Podziękowania także dla sponsorów imprezy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Maturalny maraton  

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%