MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Maraton charytatywny

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 maja 2019, 14:24
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2019, 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Maciej Chyra
W Zdrojowym Teatrze Animacji odbył się V Cieplicki Maraton Charytatywny pn."Wiosenne przełamywanie barier". Impreza w ramach 46. Wiosny Cieplickiej zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Chorym im. Jana Musiała – to otwarta impreza dla mieszkańców Jeleniej Góry, której celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz integracja z osobami niepełnosprawnymi i ich rodzinami.

W programie piątej edycji maratonu znalazły się: pokaz mody w wykonaniu młodzieży niepełnosprawnej, występy niepełnosprawnych artystów, warsztaty teatralne, konsultacje medyczne, zabiegi rehabilitacyjne, a na zakończenie czterogodzinnego maratonu spektakl Zdrojowego Teatru Animacji pt. "Królewna z drewna".

Uczestnicy imprezy z pewnością na długo zapamiętają niezwykły pokaz mody - w ubiegłym roku podobny odbył się w jednej z galerii handlowych, a tym razem miał miejsce w murach teatru.

To był wyjątkowy moment podczas maratonu - radość dzieci, szczęście, a z drugiej strony (publiczności) również wielka radość i oklaski. Modelami i modelkami były dzieci z niepełnosprawnością intelektualną - z DPS-ów oraz szkoły z oddziałami integracyjnymi. Nastawiliśmy się na pokazanie tych dzieci, bo mają niezwykły potencjał w sobie. Odbieranie świata przez te dzieci jest wyjątkowe - opisuje Lucyna Musiał, organizatorka wydarzenia.
Był też przepiękny występ Teatru Razem - pantomima mówiąca o życiu, które jest piękne, jeżeli chcemy to piękno dostrzegać. Dzieci mówiły wiersze, dziewczynki z DPS w Szklarskiej Porębie tańczyły, śpiewały dla nas dziewczyny z Żeroma - dodała organizatorka.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
1
13%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Deszczowy dogtrekking

Stop marginalizacji średnich miast

Znikną bariery w podstawówkach

Wybory parlamentarne (aktualizacja)

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

95 lat Lasów Państwowych  

Debata kandydatów do Senatu RP w radiu KSON

Gala Senioraliów

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
581
Tak
13%
Nie
66%
Nie wiem
21%