MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa – skuteczna

Wiadomości: Region
Niedziela, 8 kwietnia 2018, 15:31
Aktualizacja: 15:36
Autor: 112
Już prawie półtora roku funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w regionie jeleniogórskim. Wiele można się z niej dowiedzieć – jakie sygnały zgłaszają policjantom mieszkańcy i które z nich potwierdziły się. Taki rodzaj współdziałania przynosi pożądane efekty.

Jest to doskonałe narzędzie, które szybko i czytelnie pozwala wskazać zaobserwowany problem związany z bezpieczeństwem w różnych dziedzinach. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego regionu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują.

- Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje. Od października 2016 roku do 5 kwietnia 2018 r. jeleniogórscy policjanci odczytali ogółem 1617 zdarzeń, wskazanych przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji Policji. 762 zgłoszenia, czyli blisko 48 procent zostało przez mundurowych potwierdzonych. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji – informuje podinsp.. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

- Spośród nich najwięcej dotyczyło: nieprawidłowego parkowania – 662 zgłoszenia, z czego 371 policjanci potwierdzili; spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych- 229 zgłoszeń -71 potwierdzonych; przekraczania dopuszczalnej prędkości -168 , a 108 potwierdzonych - dodaje rzeczniczka.

Pozostałe zgłoszenia dotyczyły między innymi niewłaściwej infrastruktury drogowej - 83 zgłoszenia. Działając w tym zakresie, policjanci kierowali pisma do zarządców dróg, celem sprawdzenia i w razie potwierdzenia, usunięcia nieprawidłowości.

Ponadto odnotowano zgłoszenia dotyczące złej organizacji ruchu drogowego, używania środków odurzających, dzikich wysypisk śmieci, aktów wandalizmu. W tych przypadkach policjanci stosowali pouczenia, ale też nie obyło się bez mandatów karnych.

Policjanci przypominają: chcesz wiedzieć, czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ! Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli Policji. Podkreślamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Kradzież, której… nie było

Zatrzymali recydywistę

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Bhj 8-04-2018 16:50
Jestem żyje!!!!''
~ 8-04-2018 17:23
czyli-uprzejmie donoszę?
~ccars 8-04-2018 17:43
Dziele sie dziele a od roku zadnej poprawy w strefach zamieszkania, kompletne ignorowanie przez sluzby ...
~Xcd 8-04-2018 18:56
Szkoda ze włamań i kradzieży nie można zgłaszać może coś by sie zmieniło.
~czytam i słucham 8-04-2018 19:55
do: ~Xcd (18:56)
Jeżeli nie powstanie strona, na której każdy będzie mógł zgłosić i wzajemnie sobie pomóc to wątpię żeby było lepiej w tej sprawie. Ktoś kradnie, ale też ktoś kupuje. Poza tym jeżeli nie będzie monitoringu to nikłe szanse na osiedlach, gdzie ciągle nie działają domofony. Gdzie brak nadzoru i kontroli. Każdy jest zapatrzony tylko na swój interes.
~czytam i słucham 8-04-2018 20:00
Polecam plac przy szkole 4. Jak nie stosujesz się do poleceń, to dostajesz w pysk. Tam można palić, pić i ćpać. Na osiedlu właśnie.
~18 sqandal 9-04-2018 10:22
....ciekawe , służby nie wiedzą co się dzieje na ich TERENIE , no cóż lepiej siedzieć za biurkiem a mieszkańcy niech donoszą , co najmniej żenujące to jest.. A wyjść w teren pogoda ładna a nie liczyć na DONOSY ! KROPKA
~ 9-04-2018 13:13
"Wejdź na stronę internetową Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze." - ciężko podać link? Oczywiście, mogę użyć google. Oczywiście, mogę też olać sprawę, bo mi się nie będzie chciało szukać...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zderzenie koło Barcinka

Wiesz kto to jest? Zadzwoń

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Za „kółkiem” bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

Wypadek w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
791
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%