MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Mandatem za brak pasów

Wiadomości: Dolny Śląsk
Sobota, 23 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 23 czerwca 2007, 10:38
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Policyjne kontrole w pierwszy dzień wakacji.

23 czerwca na drogach naszego regionu dolnośląscy policjanci przeprowadzą działania pod kryptonimem „Pasy” – poinformował st. asp. Wojciech Wybraniec.
Podczas kontroli pojazdów stróże prawa będą zwracać szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa.

Jak podkreślają policjanci lekceważenie i nieprzestrzeganie tego przepisu jest jedną z głównych przyczyn powstawania obrażeń ciała w czasie wypadków i kolizji drogowych.
W czasie tych groźnych zdarzeń zapięte pasy znacznie zwiększają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów.

Właściciele pojazdów, którzy nie chcą zapinać pasów bezpieczeństwa, lub o tym zapominają, popełniają wykroczenie w ruchu drogowym. Ryzykują 100-złotowym mandatem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trasy rowerowe w Złotoryi

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~kierowca 23-06-2007 10:39
oby tak częściej :)
~policjanic kochani 23-06-2007 11:10
Was też się to tyczy. Tylko... kto Wam wystawi mandat
~Ja, to właśnie ja. 23-06-2007 12:34
100 złotych– stać mnie. Nie zapinam i zapinał nie będę.
~Patol 23-06-2007 14:04
A lekarz zalecał moim rodzicom zeby mnie spinali pasami gdy ide spać. Oni tego nie robią. Czy też dostaną mandat w razie kontroli?
~Zastanawiam sie tylko... 23-06-2007 14:08
,czy trzeba przypominac rzeczy tak oczywiste jak zapinanie pasow.Do osobnika"ja,to wlasnie ja' – oczywiscie,ze nie bedziesz zapinal,jadac furmanka wystarczy sie owinac lejcami.Szerokiej drogi dla konia!
~do ja to właśnie ja 23-06-2007 15:20
To nie chodzi o 100pln! Zrób eksperyment–nie zapinaj pasów–na pustej drodze rozwiń prędkość ok 40km/h i daj po hamulcu ostro ale LEWĄ NOGĄ. gWARANTUJE,ZE PO PRZEPROWADZONYM EKSPERYMENCIE,GDY JUŻ WYGRZEBIESZ SIE SPOD KIEROWNICY BĘDZIESZ ZAPINAŁ PASY.. Może rzeczywiście w tym tkwi problem,że Ci co nie zapinaja,chcą pokazać,ze ich stać! Pomyśl o swojej Mamie, Dziewczynie i reszcie rodziny–jak przyjmą wiadomość o Twojej śmierci–bo przyspieszasz jej nadejście. Żyj tak,aby nigdy taka informacja do nich nie dotarła... A nie pokazuj,ze Cię stać...bo 100pln–to nie majatek. Ciekawe,czy byś jeździł,gdyby za brak pasów był taki sam mandat jak za brak OC... Obyś nigdy nie przekonał się–jaki epitet do Ciebie pasuje....bo takie epitety rzucane są przeważnie po tragedii...
~(...) 23-06-2007 16:39
Nie ma po co uświadamiać takiego buca jak "ja...ja"! Trzeba tylko życzyć aby rozp...lił się jak najszybciej nie robiąc przy okazji krzywdy nikomu postronnemu. Zmądrzeje zanim wyjdzie (bądź wyjedzie) ze szpitala. Wtedy będzie chciał zapinać pasy nawet na wózku inwalidzkim i w fotelu przed TV. A stózłotówki będzie mógł w dowolnej ilości poprzyklejać sobie do d...! Zaoszczędzi na paliwie więc będzie Go stać. Ale czy wtedy jeszcze będzie Mu stać??? HE HE HE
~kierowca 23-06-2007 16:47
Nie zapięcie pasów, czasami też niektorym ratuje życie... znam dużo takich przypadków. Jak jezdze po miescie to pasy nie sa mi na ogol potrzebne.
~do kierowca 23-06-2007 18:12
popieram... czasami trzeba szybko wysiasc z auta, np gdy sie cos zlego z autem stanie, a pasy to moga utrudnic...pozsrawiam serdecznie:)
~RS 23-06-2007 20:56
Przejechałem dzisiaj po Jeleniej Górze ok. 50km... Nie widziałem żadnego patrolu dogówki (słownie : ŻADNEGO!!!). Chyba, że tak dobrze już sie kryją...Ładna akcja !
~bdk 23-06-2007 21:53
akcje policyjne o których ciągle informuja na jelonka.com to jedna wielka ściema :) ktoś kogoś robi w konia. albo policja redaktorów albo redaktorzy czytelników – ciężko powiedzieć. ja osobiście uważam ze zapinanie pasów w aucie nie powinno byc karane. pasy są ok jak jade na obwodnicy czy autostradzie.... ale jak jade po osiedlu 40km/h do sklepu po bułki.... no to przepraszam bardzo. nie popadajmy w paranoje.
~KOFEINA 24-06-2007 11:34
Ja odrucowo zapinam pasy (i włączam światła) w samochodzie tuż po trzaśnięciu drzwiami,właściwie nie kontroluje już tego– TO JEST ODRUCH.Natomiast mój małżonek nie ma innego wyjścia z uwagi na fakt,że jeśli nie zapnie pasów to ma alarm w aucie przypominający mu o tym fakcie :D :D :D (a światła automatycznie po uruchomieniu silnika ) i ma problem z bani :D Pozdro dla wszystkich komenciarzy i milego dzionka ;)
~do kierowca 24-06-2007 11:36
Podaj przykład,w którym ktoś przsezył dzsięki temu,ze nie zapiał pasów! Miałem stłuczke przy 40km/h i byłem w ciężąkim szoku–co sie dzieje z samochodem i jakie siły działają. Gdyby nie pasy–to bym sobie łeb o przednia szybę rozwalił nie licho i zapewne wbił w pięte hamulec! A działo się to na drodze osiedlowej–z rzędu zaparkowanych przy chodniku pojazdów–jeden wyjechał bez ostrzeżenia. Wiec nie piszcie bzdur–bo jeszcze ktoś przez Was nie zapnie pasów o jeden raz za duzo.. A niezapinanie to przejaw głupoty,cwaniactwa i pozerstwa (chyba,ze ktoś ma zdrowotne przeciwskazania).
~(...) czyli do mądrych powyżej 24-06-2007 11:54
Sprawa szybko uzdrowi się sama. Poszkodowany w wypadku, który jechał bez pasów będzie musiał sam zapłacic za leczenie i rehabilitację. Bo z jakiej racji NFZ z naszych składek ma leczyć czyjąś głupotę? Jak przychodzi myślenie własną kieszenią zdrowy rozsądek wraca jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. A póki to jeszcze nie nastąpiło to do sklepu (osiedlowego) z buta proszę!!! PS. Można jeszcze zastosować model Czeski – takie mandaty, że sama myśl o nich powoduje gęsią skórkę. Za pasy, za prędkość, parkowanie bez zezwolenia na kopercie inwalidzkiej ko koszt min.5000kcs (700PLN).
~Oj Elka Elka!!! 24-06-2007 13:57
28.05.2007 r. godz. 16:45, pojazd nauki jazdy marki nissan micra K12, kolor niebieski, nr rej. DJ 23597 ze szkoły ELKA BUJAK, skrzyżowanie ulicy Trasa Czeska, albo jeszcze Spółdzielczej z ulicą Lubańską i Goduszyńską. W aucie kursantka (młoda laska) z instruktorkiem w ciemnych okularkach, śliniącym się na jej widok, zresztą oboje w nastrojach rozrywkowych. Trwa nauka jazdy. Panienka jedzie w kierunku Szklarskiej Poręby, skręca w lewo na Cieplice tak jak i ja (jadę za nimi), zajmuje więc miejsce na pasie w kierunku ul. Lubańskiej – ruch spory z każdego kierunku jadące i oczekujące na kontynuację jazdy samochody. ELKA przesadnie przejeżdza skrzyżowaie, myślę sobie – no uczy się, więc spokojnie bez nerwów, skręcam więc rozważnie w Lubańską ze świadomością, że muszę zapewnić jej miejsce, kiedy będzie chciała wskoczyć na tor jazdy, ale nagle ELKA robi obrót o 180 st. i znajduje się na przeciw mojej maski. Ja rozumiem, że kodeks dopuszcza zawracanie na skrzyżowaniach, lecz może ono odbyć się w określonych sytuacjach. Zaznaczam ruch był duży. Czy w ogóle na tym skrzyzowaniu, gdzie nakazana jest jazda w lewo (znak poziomy na pasie ruchu)?
~do Oj elka elka 24-06-2007 15:34
nic nie rozumiem–czy piszesz o tym,że nauka jazdy wpadła w poślizg?? Czy zawracała,a Ciebie to zdenerwowało i jeszcze żeś tak wykombinował,że byliście wizawi siebie??? Przeczytaj kodeks drogowy do zobaczysz,które znaki nakazują,które sugerują, na jakim skrzyżowaniu zawrócić mozesz–pomimo strzałki na ziemi (i jak nie ma zakazu nawracania) , a na jakim kategorycznie nie (gdy są śwaitła i niebieski znak pionowy nakazujący kierunek ruchu pojazdu). Na al. Jana Pawła II (w str. mechanika przy MCDonaldzie) wszyscy robia "abarotke" w brew prawu–tam jest nakaz skrętu w lewo a nie wolno zawracać... Jak miniemy widukt z kolei–jest strzałka na pierwszym skrzyżowaniu umożliwijaca abarotkę. Oj niektórzy jeżdżą latami–a mają wiedze mniejszą niz kursanci. A zamiast "Elka Bujak" trzeba było napisać "popularna Szkoła Nauki Jazdy z Sobieszowa" bo łamiesz prawo antyreklamą...
~Do od ELka.... 24-06-2007 15:36
Bo Ci instruktorzy co teraz uczą zdawali egzamin u tych co teraz siedzą !!! Za łapówki.
~Ja, to właśnie ja. 24-06-2007 20:08
Hehe, ale odzew, jak to niektórzy się pieklą! Cóż was to tak rusza, żeby ograniczać moją wolność osobistą?! Wot, wychowanie w "państwie opiekuńczym"– i już wszyscy są "przepełnieni troską o współobywateli". Pewnie z chęcią byście na mnie donieśli "drogówce" i jeszcze tłumaczyli, że "to dla mojego dobra"... Totalitaryści! Od małego bąbla jeździłem bez pasów i tak mi zostało– pierwszym autem jakim przyszło mi się poruszać po jeleniogórskich drogach był ŻUK rocznik 79– bez pasów. Po prostu nie było czegoś takiego jak pasy bezpieczeństwa i tyle. Przeżyłem jadąc bez pasów 2 wypadki samochodowe– samochodem Skoda 120 i ŻUKiem– oba przy prędkości ca. 40 kmph. Wniosek dla mnie jest prosty i oczywisty– jeżdżąc z takimi prędkościami po zapchanym centrum miasta NIE POTRZEBUJĘ pasów. Do tych, co nie wierzą, że brak pasów może uratować życie– a jak Twój samochód się zapali? (Niedawno jelonka.com donosiła o autobusie, który się zapalił– tam były dzieci!) A jak jadąc na wybrzeżu spadniesz do oceanu albo głębokiej rzeki? do: "do kierowca" – Widać jechałeś cinqecento albo czymś podobnym, jeśli miałeś takiego stracha przy 40 kmph– trzeba sobie kupić większy samochód.. "niezapinanie to przejaw głupoty,cwaniactwa i pozerstwa "– albo walki o to, żeby móc decydować o sobie samym... do "(...) czyli do mądrych powyżej"– jeśli coś mi się stanie a będę jechał bez pasów, to obiecuję, że sam będę płacił za swoje leczenie. Też jestem za likwidacją NFZ–u i jeśli będzie referendum prywatyzacyjne, stawię się w komisji referendalnej pierwszy :) do "do ja to właśnie ja"– pozwolisz, że nie będę robił takiego eksperymentu, bo wszystkie te wypadki przechodziłem jako pasażer i całą sytuację też rozpatruję z pasażerskiego punktu widzenia– osobiście nie posiadam prawa jazdy– zresztą też w ramach swoistego sprzeciwu przeciwko tej biurokratycznej głupocie. W Meksyku w ogóle nie mają praw jazdy, a w Wlk Brytanii prawo jazdy to w zasadzie formalność, jeśli umiesz jeździć. Nie wiem ile jest za brak OC (kolejnej głupoty), ale nawet jeśli byłoby to 1 000 a nie 100 to i tak byłoby mnie stać. do "(...)"– pewnie uważasz, że jestem jednym z k...nów jeżdżących 150 kmph po mieście golfem 3 z przyciemnianymi szybami– otóż nie. Jak napisałem wyżej, nie mam nawet prawa jazdy i generalnie jeżdżę z ludźmi, którzy jeżdżą normalnie. Ale ogólnie cieszę się, że coraz więcej osób uważa, że zapinanie pasów w zatłoczonych miastach to absurd– może napiszemy projekt zmian w ustawie?!
~Do"ja,to wlasnie ja" 25-06-2007 3:29
To co piszesz jest jednym wielkim nieporozumieniem i absurdem.
~do ja to właśnie ja 25-06-2007 12:29
hahah no i jezdze 40 km/h, a nawet stary 50 km/h jak to po miescie – przepisowo :] I nie kozacz z tekstem o wiekszym samochodzie, bo nie wiesz jakie sa realia. Pozdrawiam serdecznie :)))
~Do ja to.... 25-06-2007 14:18
Skoro nie masz prawka to po co wogóle zabierasz głos. I to taki duzy . A na marginesie to na forum juz dawno takiego ograniczonego i dziwnego ludka nie było.
~Dla zainteresowanych i RS bdk 25-06-2007 19:46
W czasie akcji wystawiono 97 mandatów i pouczono 210 kierujących oraz pasażerów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Maseczki dla szpitala

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Bałaganiarz zapłaci

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
757
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%