Mamy to! KPR pokazał charakter!

Wiadomości: Gniezno
Niedziela, 10 lutego 2019, 14:06
Aktualizacja: 14:30
W ostatnim dniu rywalizacji o awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek jeleniogórzanki miały trudne zadanie, aby wywalczyć promocję do kolejnej rundy rozgrywek, ale dzięki wygranej nad gospodyniami i porażce Vambresii, podopieczne Dili Samadovej zajęły pierwsze miejsce i mogą organizować kolejny turniej.

Po dwóch dniach rywalizacji Vambresia Wąbrzeźno miała na swoim koncie 5 punktów, KPR Jelenia Góra 4, MKS PR Gniezno (gospodynie) zgromadziły 3 "oczka", a Truso Elbląg doznało dwóch porażek. Tym samym było jasne, że ostatni pojedynek turnieju pomiędzy KPR-em a MKS-em - będzie grą o awans do kolejnej rundy. Ku zaskoczeniu kibiców w porannym spotkaniu Vambresia przegrała z Truso, ale i tak była już pewna awansu. Wynik ten sprawił, że pojedynek ekip z Gniezna i Jeleniej Góry był meczem o pierwsze miejsce.

Spotkanie o "być, albo nie być" w Mistrzostwach Polski Juniorek lepiej rozpoczęły miejscowe, które prowadziły 4:2 i 5:3, ale kolejne 4 trafienia były dziełem jeleniogórzanek, a w 22. minucie było już 6:9. Szczypiornistki z Gniezna nie zamierzały rezygnować z walki i chwilę później było 9:9. Końcówka pierwszej połowy należała już do żółto-niebieskich i ta część gry zakończyła się wynikiem 9:12.

Po zmianie stron KPR szybko odjechał rywalkom (9:16 w 36. minucie), a gdy w 48. minucie na tablicy wyników było 14:21 chyba nikt się nie spodziewał, że to nie koniec emocji. Podopieczne Roberta Popka zdobyły 5 bramek z rzędu (19:21) i zaczęła się "nerwówka". Czasu do zakończenia meczu było jeszcze dużo i kwestia awansu znowu była otwarta. Jak się okazało, w odpowiednim momencie KPR pokazał charakter i odpowiednie umiejętności i mecz zakończył się wynikiem 20:25. Tym samym KPR Jelenia Góra z dorobkiem 7 punktów zajął pierwsze miejsce w turnieju i ma prawo organizacji jednego z turniejów ćwierćfinałowych. Z drugiego miejsca awansował zespół Vambresii.