MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Mamy medal Mistrzostw Polski z Rzeszowa

Wiadomości: Rzeszów
Wtorek, 19 maja 2015, 14:07
Aktualizacja: 14:17
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Udanie zakończyły się dla nas rozgrywane w dniach 15–17 maja Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie, które zostały rozegrane w Rzeszowie. Łukasz Cimosz (KS Chojnik Jelenia Góra) w parze z Karoliną Szubert (SKS Match Point Ślęza) po raz kolejny potwierdzili swoją wysoką pozycję w Polsce zdobywając brązowy medal mistrzostw kraju w grze mieszanej.

Półfinałowy mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Wielu trenerów wiedziało, że to będzie zacięty pojedynek. Spotkanie pary nr 1 (Kobylnik/Foryta) z parą nr 3 (Cimosz/ Szubert) od samego początku dostarczał wielu interesujących i szybkich akcji, by po 3 setach w stosunku 19-21, 21-19, 21-18 zwycięsko zakończył się dla broniących złotego medalu z zeszłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików Kordiana Kobylnik (LKS Technik Głubczyce) i Agnieszki Foryty (STB Energia Lubliniec)

To drugi sezon z kolei dla Łukasza Cimosza i Karoliny Szubert zakończony medalem na najważniejszej imprezie w roku, a sukcesy i zwycięstwa w trakcie sezonu uwieńczone zostały medalem mistrzostw. Troszkę szczęścia zabrakło Łukaszowi w grze pojedynczej, który w walce o medal uległ również Kordianowi Kobylnik (nr 1 w Polsce) i ostatecznie uplasował się na bardzo wysokim piątym miejscu, co przy innym losowaniu mogło również zakończyć się medalem.

- Po juniorach i młodzieżowcach, którzy wrócili z kwietniowych Mistrzostw Polski z medalami dołączył do nich Łukasz co bardzo nas cieszy. Praca, której owocem są medale na imprezach mistrzowskich bardzo cieszy i daje kopa na kolejne sezony. Cieszymy się z sukcesu Łukasza, jeszcze raz mu gratulujemy medalu - skomentowali Adam Słomla i Adam Cimosz, trenerzy jeleniogórskiego KS Chojnik.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Powrót imprez rowerowych

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Tak nie wolno parkować!

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
228
Tak
45%
Nie
42%
Nie wiem
13%