Zalogowanych: 9

Jelenia Góra: Mamy lidera! Młodziczki KPR–u Jelenia Góra lepsze od Zagłębia

Niedziela, 24 lutego 2013, 14:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 lutego 2013, 10:51
W niedzielnym spotkaniu na szczycie dolnośląskiej ligi młodziczek KPR Jelenia Góra pokonał Zagłębie I Lubin 26:20 i został samodzielnym liderem rozgrywek.

Mecz, którego stawką był fotel lidera rozpoczął się od wysokiego prowadzenia przyjezdnych. Już po kilku minutach na tablicy wyników było 2:5, nasze szczypiornistki zbyt często traciły piłkę poprzez niecelne długie podania. Trener Jarosz szybko zareagował i po czasie dla swojej ekipy jego podopieczne poprawiły skuteczność, zdobyły nawet 6 goli z rzędu wychodząc na prowadzenie 8:5. Do przerwy KPR MOS prowadził 12:8, ale wynik końcowy był sprawą otwartą.

Po zmianie stron jeleniogórzanki odskoczyły na 14:9, ale ku zdumieniu miejscowych kibiców grając z przewagą jednej zawodniczki pozwoliły przeciwniczkom na dojście do stanu 14:12. W 34. minucie Zagłębie grając ponownie w osłabieniu doszło na 17:16 dla KPR-u. Młodziczki z Jeleniej Góry w porę opanowały emocje i m.in. dzięki wysokiej skuteczności z rzutów karnych Natalii Janas odskoczyły w 42. minucie na 24:18 i było już jasne, kto po 12 kolejkach będzie liderem rozgrywek. Ostatecznie podopieczne Dariusza Jarosza pokonały pierwszą drużynę Zagłębia 26:20.

- Mamy dwa punkty przewagi, wszystko jest na dobrej drodze do awansu do półfinału mistrzostw Polski. Zaczęliśmy pechowo, musieliśmy odrabiać i niestety ten mecz nie poszedł nam tak gładko jakbyśmy chcieli - powiedział trener KPR-u, Dariusz Jarosz.

- Gratuluje przeciwniczkom, było dużo emocji, dużo błędów - jak to dzieci. Jak najwięcej takiej młodzieży, która chce walczyć, podejmuje walkę na boisku i się nie boi. Jestem dumna z moich dziewczyn. Tak jest w sporcie - raz bywa się na górze, raz na dole. Nie oddamy pozostałych meczów, będziemy walczyły, będziemy analizowały - podsumowała trenerka Zagłębia, Elżbieta Szczepaniak.

Za tydzień (3. marca) KPR MOS zagra w Świebodzicach z miejscową Victorią, a 10. marca podejmie przed własną publicznością KPR Kobierzyce.

KPR MOS Jelenia Góra - Zagłębie I Lubin 26:20 (12:8)

KPR: Ścigała, Hutnik, Janas 10, Skowrońska 7, Wojtas 5, Kulas 2, Chlebosz 1, Białogrecka 1, Łukaszewska, Kmiecik, Wojak, Zielińska, Skoczke.

Zagłębie: Krzyżanowska 10, Krażewska 5, Piotrowska 1, Kałas 1, Płoch 1, Kopczyńska 1, Szczęśniak 1, Szymkowiak, Nawrocka, Grzyb, Dec, Larakomska, Demkowicz, Szloser, Borkowska.