MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mamy dosyć wrednej zimy!

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Niedziela, 12 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 12 marca 2006, 14:44
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Prawie pół metra śniegu spadło w niektórych miejscach stolicy Karkonoszy i okolic w nocy z soboty na niedzielę. Zima nie zamierza odpuścić i po raz kolejny w ciągu trzech miesięcy niemal sparaliżowała ruch nie tylko na górskich drogach.

Na szosach regionu doszło do kilku kolizji. Kierowcy zdążyli się już przyzwyczaić do zimowych warunków, ale przez kilka ostatnich dni główne drogi były czarne. To osłabiło ich ostrożność. Policja zaleca bardzo uważną jazdę i włączanie przez całą dobę świateł mijania, choć od początku marca nie ma już takiego obowiązku.

Kolejny atak zimy i obfite opady sprawiły znów sporo kłopotów drogowcom, którzy mogli zapomnieć o spokojnej niedzieli. Na walkę z najchłodniejszą porą roku w kasie Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej jest coraz mniej pieniędzy. Nie jest wykluczone, że trzeba będzie skorzystać ze środków przeznaczonych na listopad i grudzień, a nawet zaciągnąć dodatkowe kredyty.

Taka duża dawka śniegu spowodowały, że realne stają się obawy o powódź po roztopach. Wcześniej Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego uspokajało. Sytuacja była pod kontrolą.
Jednak teraz, w przypadku gwałtownej odwilży, która przy marcowych zmianach pogody jest bardzo możliwa, zagrożeniem podwoziom i lokalnymi poddtopieniami znacznie się zwiększyło.

Z przedłużającej się zimowej aury cieszą się już chyba tylko narciarze i dzieci oraz pracownicy warsztatów samochodowych. Duża liczba stłuczek to dla nich okazja do znacznie większych zarobków.

Pierwszymi oznakami nadchodzącej wiosny są już, tymczasem, godowe śpiewy ptaków, którym nie przeszkadza zalegający wszędzie śnieg. Najbardziej aktywne są kosy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Kiermasz książek w wiejskiej świetlicy

Jeleniogórzanie na zlocie DTMZ

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Turysta 12-03-2006 14:52
Ta - całe buty przemoczone, bo na 1 maja ciapa, ale ponoć jeszcze do piątku - potem ma być wiosna :]
~LOL 12-03-2006 18:52
heh.. żeby nie było takiej pogody na dzien wagarowicza...!! ;/ o nie nie.. nawet nie chce o tym myslec.. :(
~XYZ 13-03-2006 11:43
Mój kuzyn na widok sanek i nart no i sniegu dostaje odruchu wymiotnego i ja tez....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Stop rakowi skóry

Leśna edukacja

Dożynki gminne we Wleniu

Pożar auta przy rondzie  

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
404
Tak
80%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%