MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mammobus dla zdrowia pań

Wiadomości: PIECHOWICE
Piątek, 9 kwietnia 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:38
Autor: Karolina
Fot. .....
Dziś i jutro przed Urzędem Miasta Piechowice stał będzie mammobus. Wszystkie panie w wieku od 50 do 69 lat będą mogły w tym czasie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne. Pozostałe kobiety będą musiały zapłacić 80 złotych.

Aby móc się przebadać, trzeba się wcześniej zarejestrować i podać swój numer PESEL. Szczegółowe informacje oraz numery telefonów można uzyskać w magistracie albo na oficjalnej stronie miasta. Bezpłatne badanie mammograficzne wykonywane jest w ramach programu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Panie nie objęte programem profilaktycznym mogą wykonać badanie mammograficzne odpłatnie. W tym celu potrzebna jest wcześniejsza wizyta u lekarza dowolnej specjalności, który po konsultacji wystawi odpowiednie zaświadczenie umożliwiające wykonanie badania w mammobusie. Koszt takiej usługi wynosi 80 złotych.

W dniu badania trzeba przynieść ze sobą dowód osobisty. Kobiety, posiadające zdjęcia i wyniki z poprzednich mammografii proszone są o zabranie ich ze sobą. Taki sam mammobus przyjedzie również do Szklarskiej Poręby. Zostanie on ustawiony przy Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym we wtorek, 13 kwietnia.

Czytaj również

Senator Mróz o kolejnych programach społecznych

Ruszy inwestycja w Jakuszycach  

Nowa atrakcja za południową granicą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~galla 9-04-2010 8:44
a dopiero co sluchalam w radiu ze kobiety po badaniach w tych mammobusach musza porobic powtorne badania bo zdjecia wychodza niewyrazne i wyniki sa niepewne

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Miliony dla regionu

Głosy za strajkiem?

Rusza remont stadionu przy ulicy Lubańskiej

Niedoróbki na drodze

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
917
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%