MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Małżeńska farsa na scenie w Muflonie już w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 20 listopada 2013, 7:28
Aktualizacja: 7:35
Autor: Org
Fot. Organizator
Błyskotliwą komedię omyłek, pełną nieporozumień i zabawnych intryg w reżyserii Elwiry Romańczuk będzie można obejrzeć w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury "Muflon". Spektakl zostanie wystawiony w sobotę (23 listopada) o godz. 18.00.

Spektakl "Separacja", bo o nim mowa, jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna (Elwira Romańczuk) i Patryk (Mariusz Marczyk) wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. (akt I)
Kolejne dwa akty to typowa komedia omyłek, nieporozumień, zabawnych intryg.

Małżonkowie wiodą życie w oddzielnych pokojach. Niestety, kuchnia jest wspólna. Z konieczności korzystania z jednego pomieszczenia wynikają przezabawne zdarzenia. Bohaterowie knują swoje spiski, ale nikt z nich nie może wyjść zwycięsko. Pozorna wojna nieoczekiwanie ujawnia uczucia, które, jak się okazuje, wciąż mocno ze sobą wiążą skłóconych małżonków. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i, jak to w komedii bywa, wszystko kończy się happy endem.

Błyskotliwe dialogi i humor są gwarancją znakomitej zabawy. Małżeńskie perypetie jak w soczewce skupiają te problemy, z którymi borykają się pary niekoniecznie z dużym stażem. Spotkanie z bohaterami sztuki pozwala spojrzeć na nie z dużym dystansem.

Reżyseria: Elwira Romańczuk
Scenografia: Lidia Hardulak
Muzyka: Maria Natalia Rajkin

Wstęp: 15 zł, bilety do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury „Muflon” od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00. Rezerwacje telefoniczne: 75 755 37 70.

Ogłoszenia

Czytaj również

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Wędrówka na Grodną

Dużo drożej za śmieci

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Stasio 23-11-2013 20:42
Po co isc skoro wszystko zostalo napisane ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Historia papiernictwa w Muzeum Karkonoskim

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Bilety MZK też podrożeją?

Dachowanie audi

Cenna lekcja dla młodych muzyków

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
345
Tak
23%
Nie
75%
Nie mam zdania
2%