MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Malowanie pasów podlewane deszczem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 9 czerwca 2010, 9:58
Aktualizacja: 9:59
Autor: Angela
W tym roku odnawianie poziomych oznaczeń na drogach krajowych, gminnych i wojewódzkich do najłatwiejszych nie należy. Przy nakładaniu farby na asfalt nawierzchnia musi być sucha. Tymczasem pogoda płata robotnikom figle.

Odnawianie poziomych pasów drogowych, jak co roku rozpoczęło się w maju. Niestety przez cały majowy miesiąc pogoda niezbyt sprzyjała pracownikom Przedsiębiorstwa Robót Drogowo- Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego, które wygrało na to zadanie przetarg i podpisało umowę z miastem na wykonawstwo na trzy lata. Obecnie w całym mieście pracują trzy ekipy. Do odnowienia mają około 25 tysięcy metrów kw., w tym głównie przejścia dla pieszych.

– Staramy się by na głównych ciągach komunikacyjnych odmalowywanie pasów robione było popołudniami i wieczorami kiedy mniejsze jest natężenie ruchu – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu dróg i Mostów w Jeleniej Górze. W dzień malowane są pasy na ulicach osiedlowych lub w miejscach, gdzie są dwa pasy ruchu.

Znaki odnowiono już m.in. w śródmieściu, przy ulicach Sudeckiej, Różyckiego. W najbliższych dniach robotnicy pojawią się przy Al. Jana Pawła II oraz Wojska Polskiego. Prace będą prowadzone w dwóch etapach: większość zostanie odmalowana do 25 lipca br., a pozostałe do 30 października. Malowanie pasów w tym roku pochłonie 382 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

60 okrążeń na 60 lat

Komentarze (6) Dodaj komentarz

Ryba 9-06-2010 10:18
Ciagle deszcze i powowdzie. Moze zrezygnowac z pasow i stosowac boje? ;)
~;-) 9-06-2010 10:51
Wymiekam z tych newsów na jelonce.com hahah, az serce sciska tu wchodzac, beda o pasach pisac.... hahaha
~do debilnej firmy 9-06-2010 11:15
~gribu 9-06-2010 12:32
szkoda tylko, że MZDiM przed malowaniem nie załatał dziur. Dotyczy to choćby Jana Pawła II od skrzyżowania z Różyckiego do Konstytucji 3-go Maja... szkoda słów
~Tomy M. 9-06-2010 14:35
Dlaczego nie robi się tego nocą? Odpowiem wam. Po prostu trzeba by więcej zapłacić pracownikom bo nie każdy ma ochotę pracować nocą. Sporo zadań mogłoby być wykonywanych nocą, tylko nikt nie chce ponosić tych kosztów.
~jpjp 10-06-2010 6:11
ulice zostana pomalowane,potem naniesiony asfalt i znow pomalowane,jak co roku.hehe

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Minka na sobotni wieczór

Pożegnania w starostwie

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
253
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%