MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Malowane wiersze Brzechwy w MDK (foto)

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 9 listopada 2016, 8:15
Autor: MDK
Fot. MDK
W związku z przypadającą w tym roku 50. rocznicą śmierci znakomitego poety, autora wielu znanych bajek i wierszy dla dzieci – Jana Brzechwy, Młodzieżowy Dom Kultury zorganizował Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pod tytułem „Ilustracja do wybranego wiersza Jana Brzechwy”. Na konkurs wpłynęła rekordowa liczba prac – 3640 z 332 placówek.

Prace zostały przesłane z: przedszkoli, szkół, pracowni plastycznych i ośrodków kultury oraz od 25 osób indywidualnych z najróżniejszych zakątków Polski. Komisja konkursowa po wstępnej selekcji do drugiego etapu zakwalifikowała 391 prac.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali uczestnicy w grupach wiekowych: 4-5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat oraz z placówek specjalnych. Łącznie przyznano 72 nagrody oraz 49 wyróżnień. Nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na stronie internetowej MDK oraz na Facebooku.

Nagrodzeni:
I GRUPA 4 - 5 lat NAGRODA

1. Wojciech Olędzki lat 4 „Wilk” - Brzesko
2. Nela Kosowska lat 4 „Kijanki” - Młodzieżowy Dom Kultury „Przystanek Maciuś” w Płock
3. Ewa Kruk lat 4 „Samochwała” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach
4. Mariusz Stawowy lat 5 „Jajko” - Szkoła Podstawowa w Woźnikach
5. Weronika Dubel lat 5 „Pomidor” - Szkoła Podstawowa w Woźnikach
6. Klaudia Matyjasik lat 5 „Grzyby” - Szkoła Podstawowa w Woźnikach
7. Nadia Zalewska lat 5 „Samochwała” - Młodzieżowy Dom Kultury „Przystanek Maciuś” w Płocku
8. Agata Pietrzak lat 5 „Rozmawiała gęś z prosięciem” - Młodzieżowy Dom Kultury „Przystanek Maciuś” w Płocku
9. Wiktoria Torbicka lat 5 „Siedmiomilowe buty”- Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku
10. Tymoteusz Leon Książyk lat 5 „Opowiedział dzięcioł sowie” Samorządowe Przedszkole w Zegrzu
11. Martyna Charchut lat 5 „Jajko” - Samorządowe Przedszkole w Przecławiu
12. Milena Grzegorczyk lat 5 „Ślimak” - Miejskie Przedszkole nr 27 w Jeleniej Górze

WYRÓŻNIENIE

1. Julia Jarocha lat 5 „Żuk” – Przedszkole nr 2 w Trzebnicy
2. Amelia Woźniak lat 5 „Samochwała” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach
3. Mateusz Witek lat 5 „Kaczka Dziwaczka”- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach
4. Julian Tyrtania lat 5 „Żyrafa”- Niepubliczne Przedszkole „Przyjaciele Puchatka” w Borkowie
5. Eliza Ziajor lat 5 „Kaczka Dziwaczka” - Samorządowe Przedszkole w Przecławiu
6. Nina Wysocka lat 5 „Lis i jaskółka” - Młodzieżowy Dom Kultury „Przystanek Maciuś” w Płocku
7. Szymon Stankiewicz lat 5 „Kotek” – Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka” w Zakopanem

II GRUPA 6 - 7 lat NAGRODA
1. Lena Szeląg lat 6 „Siedmiomilowe buty” – Szkoła Podstawowa w Wilczynie Filia w Bieli
2. Joanna Śmigasiewicz lat 6 „Żuk” – Szkoła Podstawowa nr 21 w Lublinie
3. Hanna Staszkiewicz lat 6 „ZOO” – Niepubliczne Przedszkole „Piątka 5” w Jeleniej Górze
4. Nikolas Łopatecki lat 6 „Mucha” - Szkoła Podstawowa w Woźnikach
5. Adrian Kwarciak lat 6 „Leń” - Szkoła Podstawowa w Woźnikach
6. Helena Grolik lat 6 „Samochwała” - Szkoła Podstawowa w Woźnikach
7. Sonia Nieć lat 7 „Żyrafa” Młodzieżowy Dom Kultury w Tychach
8. Miłosz Lenard lat 7 „ZOO” – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu
9. Antonina Skiba lat 7 „Na wyspach Bergamutach” – Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach
10. Agata Cieślar lat 7 „Grzyby” – Szkoła Podstawowa nr 1 w Zespole Szkół w Brennej
11. Julia Skura lat 7 „Na straganie” - Zespół Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie
12. Wojciech Kasperski lat 7 „Na wyspach Bergamutach” - Szkoła Podstawowa nr 9 w Lesznie
13. Roman Ziętek lat 7 „Żuk” - Szkoła Podstawowa w Woźnikach

WYRÓŻNIENIE
1. Emilia Lipka lat 6 „Stonoga” – Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie
2. Oliwier Pierzchała lat 6 „Jajko” - Szkoła Podstawowa w Woźnikach
3. Klaudia Mazurek lat 6 „Kaczka Dziwaczka” - Szkoła Podstawowa nr 143 w Warszawie
4. Malwina Szypuła lat 6 „Żaba” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach
5. Alicja Kalicińska lat 7 „Kaczka Dziwaczka” – Ośrodek Kultury w Niemodlinie
6. Jagna Tupikowska lat 7 „Tańcowała igłą z nitką” – Zespół Szkół nr 19 w Bydgoszczy
7. Julia Sznitko lat 7 „Żaba” – Szkoła Podstawowa nr 312 w Warszawie

III GRUPA 8 - 9 lat NAGRODA
1. Wiktoria Śliwka lat 8 „Kaczka Dziwaczka” - Ośrodek Kultury w Niemodlinie
2. Kamil Chronowski lat 8 „Sowa” – Młodzieżowy Dom Kultury w Tychach
3. Łucja Wrzaszczak lat 8 „Jajko” – Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
4. Inga Chrzanowska lat 8 „Entliczek-Pentliczek” - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
5. Anna Januszkiewicz lat 8 „Na straganie” – Szkoła Podstawowa nr 10 w Jeleniej Górze
6. Natalka Polak lat 8 „Żaba” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach
7. Olga Goch lat 8 „ Sum” Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
8. Maja Olszewska lat 8 „Na wyspach Bergamutach” - Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim
9. Maciej Raczkiewicz lat 8 „Akademia Pana Kleksa” - Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim
10. Mateusz Pietrowcow lat 8 „Hipopotam” – Szkoła Podstawowa w Wasilkowie
11. Olena Misztal lat 9 „Akademia Pana Kleksa” - Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
12. Julia Ortyl lat 9 „Sum” – Szkoła Podstawowa nr 3 w Tarnobrzegu
13. Stanisław Mackiewicz lat 9 „Sum” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Libiążu
14. Alicja Kucharska lat 9 „Leń” - Młodzieżowy Dom Kultury filia eMDeKuś w Płocku
15. Julia Walaszek lat 9 „Sójka” – Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu

WYRÓŻNIENIE
1. Anna Wejman lat 8 „Psie smutki” – Zespół Szkół w Żychlinie
2. Maja Horyńczuk lat 8 „Papuga” – Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze
3. Natalia Kraska lat 8 „Kaczka Dziwaczka” - Ośrodek Kultury w Niemodlinie
4. Oliwia Muszkiet lat 8 „Smok” – Szkoła Podstawowa w Sępopolu
5. Oliwier Przybyłowicz lat 8 „Zbiór wierszy” - Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Klęczanach –
Zagórzany
6. Maria Kozłowska lat 8 „Tańcowała igłą z nitką”- Szkoła Podstawowa nr 10 w Tarnobrzegu
7. Karolina Sandra Opacka lat 8 „Grzebień i Szczotka” - Szkoła Podstawowa w Wasilkowie
8. Nela Kowalczyk lat 8 „Pomidor” - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
w Chełmie
9. Aleksandra Siczyńska lat 8 „Kaczka Dziwaczka” - Szkoła Podstawowa w Świętnie
10. Anna Rejniak lat 8 „Kwoka” - Młodzieżowy Dom Kultury filia eMDeKuś w Płocku
11. Oliwia Krupniewska lat 9 „Tańcowała igłą z nitką”- Szkoła Podstawowa nr 143 w Warszawie
12. Oliwia Mówińska lat 9 „Tańcowała igłą z nitką”- Szkoła Podstawowa nr 3 Żyrardowie
13. Malwina Gil lat 9 „Ptasi mózg” - Publiczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek w Krakowie
14. Agnieszka Gryglewska lat 9 „Żyrafa” - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mielcu

IV GRUPA 10 - 11 lat NAGRODA
1. Katarzyna Dygas lat 10 „Sójka” - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Radomiu
2. Amelia Senczyna lat 10 „Dzik” - Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
3. Magdalena Borowiec lat 10 „Siedmiomilowe buty” - Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu
4. Dominika Tymińska lat 10 „Akademia Pana Kleksa” - Szkoła Podstawowa nr 2 w Bielsku Podlaskim
5. Iga Jewiak lat 10 „Grzyby” - Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Lubelskim
6. Iga Siebiesiewicz Lat 11 „Akademia Pana Kleksa” - Szkoła Podstawowa nr 2 w Bielsku Podlaskim
7. Kinga Jaskuła lat 11 „Żuraw i czapla” - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie
8. Aleksandra Kokoszka lat 11 „Pali się!”- Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
9. Katarzyna Drozd lat 11 „Siedmiomilowe buty” – Centrum Kultury w Łęcznej
10. Weronika Bielewicz lat 11 „ Brzechwa dzieciom-wiersze” - Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie
11. Hanna Van Eenoo lat 11 „Włos” - Szkoła Podstawowa nr 9 w Katowicach
12. Dominika Milewicz lat 11 „Pomidor” - Szkoła Podstawowa nr 68 we Wrocławiu
13. Dominika Kabłak Ziembicka lat 11 „Klej” - Prywatna Szkoła Podstawowa nr 2 w Krakowie

WYRÓŻNIENIE
1. Izabela Prus lat 10 „Na straganie” - Szkoła Podstawowa w Wasilkowie
2. Anna Szubiak lat 10 „Na straganie” - Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
3. Anna Maciejczyk lat 10 „ZOO” - Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle
4. Karol Pogonowski lat 10 „Entliczek-Pentliczek” - Szkoła Podstawowa nr 30 w Lublinie
5. Natalia Michalska lat 10 „Ptasie plotki” – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułoszowej
6. Kaja Stronias lat 10 „Na wyspach Bergamutach” - Zespół Szkół Publicznych nr 6 w Żyrardowie
7. Urszula Chocyk lat 11 „Na wyspach Bergamutach” - Zespół Szkół Publicznych nr 6 w Żyrardowie
8. Zuzanna Kieroń lat 11 „Sum” – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wiskitkach
9. Karolina Sinkowska lat 11 „Kłamczucha” - Szkoła Podstawowa nr 13 w Jeleniej Górze
10. Pola Reger lat 11 „ Psie smutki” - Szkoła Podstawowa nr 312 w Warszawie
11. Michał Marchewka lat 11 „Sroka” - Szkoła Podstawowa nr 312 w Warszawie
12. Kacper Zgorzalski lat 11 „Pantera” - Zespół Szkół Publicznych nr 4 w Żyrardowie

V GRUPA 12 - 13 lat NAGRODA
1. Aleksandra Żak lat 12 „Księżyc” - Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju
2. Wiktoria Lewińska lat 12 „Natka szczerbatka” - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Radomiu
3. Oliwia Rutkowska lat 12 „Jajko” - Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie
4. Kornelia Gajewska lat 12 „ Fruwająca krowa” – Stowarzyszenie „Drukarnia Wyobraźnia” w Zamościu
5. Mateusz Lewczuk lat 12 „Akademia Pana Kleksa” - Szkoła Podstawowa nr 2 w Bielsku Podlaskim
6. Joanna Lewandowska lat 12 „Tańcowała igłą z nitką” - Szkoła Podstawowa nr 2 w Bielsku Podlaskim
7. Natalia Goryczka lat 12 „Siedmiomilowe buty” - Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
8. Dawid Ortyl lat 12 „Pali się!” - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mielcu
9. Weronika Bąk lat 12 „Sowa i szpak” - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułoszowej
10. Olga Rzepka lat 12 „Pomidor” - Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułoszowej
11. Adrian Kardyś lat 13 „Hipopotam” - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mielcu
12. Natalia Brelik lat 13 „Kaczka Dziwaczka” – Gimnazjum nr 3 w Kołobrzegu
13. Patrycja Syguła lat 13 „Szpak i sowa”- Gimnazjum w Sułoszowej
14. Dominika Gnacik lat 13 „Żuk” – Świetlica Wiejska w Celinach

WYRÓŻNIENIE
1. Katarzyna Krzyżak lat 12 „ Sowa” – Szkoła Podstawowa Źródło Stowarzyszenia Sternik w Krakowie
2. Wiktoria Choła lat 12 „ Księżyc” - Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Żyrardowie
3. Kamila Franek lat 12 „Na wyspach Bergamutach” - Zespół Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Centrum
Pediatrii „Kubalonka” w Istebnej
4. Weronika Mikołajczyk lat 12 „Wilk” - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Witanowicach
5. Aleksandra Perzyna lat 12 „Entliczek-Pentliczek” - Zespół Szkół Publicznych nr 6 w Żyrardowie
6. Hoang Dinh lat 12 „Kaczka Dziwaczka” – Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu
7. Paulina Krawiec lat 12 „Tańcowała igłą z nitką” - Świetlica Wiejska w Celinach
8. Gabriela Pieszczek lat 13 „Kokoszka smakoszka” - Gimnazjum w Sułoszowej
9. Michał Pomana lat 13 „Pomidor” - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mielcu

VI GRUPA SPECJALNA NAGRODA
1. Paulina Stec lat 8 „Małpa w kąpieli” - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych
w Cieszynie
2. Kacper Wolny lat 10 „Tańcowała igłą z nitką” - Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie
3. Eryk Radłowski lat 12 - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mielcu
4. Piotr Strama lat 13 „Arbuz” - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Targu
5. Jakub Twaróg lat 13 „Arbuz” - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowym Targu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wystąpią w Piwnicy Pod Baranami

Kończy się referendum strajkowe

Już dziś prelekcja specjalna “Manila – królowa Pacyfiku”

Wszyscy za strajkiem

Potrącenie pieszej

Sukces z “Pieśnią o fladze” Gałczyńskiego

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Piosenką i słowem

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
61
Tak
69%
Jest dobrze, jak jest
10%
Nie
18%
Nie ma zdania
3%