MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Malowane przyspieszenie

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 lipca 2007, 10:03
Autor: anzol
Fot. rylit
Prace drogowe paraliżowały niedzielny ruch w Cieplicach.

– Dobrze, że coś robią, ale dlaczego akurat w niedzielę i przed giełdą? – pytali zdenerwowani kierowcy, którzy musieli stać w korkach przy ulicy Lubańskiej.

Powód zamieszania: ekipy drogowców, które zajęły się malowaniem oznakowań poziomych, między innymi, na tym trakcie.
Pasy malowane były także w okolicach skrzyżowania Sobieszowskiej i Lubańskiej.

Zdaniem zmotoryzowanych po modernizacji nawierzchni ulicy Lubańskiej jeździ się gorzej, niż przed remontem. Ruch utrudniony jest zwłaszcza w niedziele, kiedy na pobliską giełdę zmierzają dziesiątki samochodów i wielu pieszych.
Prace drogowe wykonywane w te dni jeszcze bardziej spowalniają jeżdżących tamtędy kierowców.

– Wiadomo, że remonty są potrzebne, ale to, co się dzieje w Cieplicach, to skandal! – oburza się Mirosław Augustyniak, coniedzielny bywalec giełdy przy Lubańskiej. Jeszcze bardziej narzekają ci kierowcy, którzy na co dzień muszą poruszać się objazdami lub stać w korkach spowodowanych przeciągającym się remontem.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów nie ma wpływu na to, kiedy pracują ekipy, które wygrały przetargi na poszczególne roboty. – Widać nadganiają terminy, skoro robią to w niedziele – uważają drogowcy.

Przypomnijmy, że za uciążliwości związane z remontami ulic w uzdrowiskowej części miasta osobiście przepraszał użytkowników dróg prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski.
Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Będzie skwer przy Kamieniu Walońskim

Ławki do remontu

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~zloty666 2-07-2007 8:11
kierowcy twierdzą, że jeździ się po remoncie gorzej niż przed ?!? To w takim razie należy natychmiast zaprzestać wszelakich remontów dróg (remontować tylko chodniki), zobaczymy wtedy czy przeciwnicy będą dalej szli w zaparte !
~edek 2-07-2007 9:05
"Miejski Zakład Dróg i Mostów nie ma wpływu na to, kiedy pracują ekipy, które wygrały przetargi na poszczególne roboty. – Widać nadganiają terminy, skoro robią to w niedziele – uważają drogowcy." To co za tłuk podpisywał umowe skoro nawet nie ma wpływu na wykonawce? Jakby pracował w mojej firmie to już by nie pracował.
~co za news –malowanie pasów 2-07-2007 9:17
a poza tym... czy faktycznie wszyscy jeleniogórscy kierowcy mają małe rozumki i nie jarzą dosyć oczywistej rzeczy – w czasie remontu jeździ się gorzej, za to potem zdecydowanie lepiej, czy tylko tacy są cytowani przez redakcję?
~jelonek 2-07-2007 9:42
Z tego co widzę zrobiono chodniki po obu stronach jezdni, wiec piesi mogą czuc sie komfortowo. Nie mam pojecia jak droga po modernizacji moze byc gorsza od poprzedniego stanu?? Moze jakies konkrety!! A wszystkim tym co tak nażekali w tym artykule to proponuje wykorzystać lepiej tak ciepłą niedziele. Jakaś wycieczka na rowerze, spacer po parku, wycieczka w góry z dziećmi, nie potrzebne duze nakłady finansowe tym bardziej ze mieszkamy w tak malowniczym atrakcyjnym miejscu.
~lx 2-07-2007 10:00
Nie ma czegoś takiego jak Miejski Zakład Dróg i Mostów. Jest Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Ponadto jak maluje się w dni robocze to źle, bo kierowcy narzekają, że malowane są drogi w okresie największego ruchu. Jak w soboty i niedziele też źle, bo jeżdżą niedzielni kierowcy, którym to przeszkadza. Jak w nocy to też źle bo krzywo malują. Ludzie zastanówcie się. Nie da się wykonać ani remontu ani pasów w pięć sekund jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Większe lub mniejsze niedogodności będą zawsze.
~zaciekawiony 2-07-2007 12:38
A ja tylko ciekaw jestem, jak dobrze uda się drogowcom połatać te dziury wokół poprawianych studzienek ka...lizacyjnych na lubańskiej. Takie piękne dziury w nowym asfalcie wyryli, że szkoda tego łatać ;–)
~Zibij 2-07-2007 12:40
A kto robi projekty malowania pasów. Są miejsca w Jeleniej Górze, które maluje się z błędami po poprzednikach. Nie będę się rozpisywał gdzie to jest, już wskazałem te miejsca – a zresztą myślący kierowcy wiedzą gdzie malowane są głupoty. Interesuje mnie osoba odpowiedzialna za projekty i nadzór nad malowaniem pasów.
~kosa 2-07-2007 16:28
to są remonty kto to wogule jm odbiera po skomczeniu to jest nienormalne
~kmam 2-07-2007 18:13
A mi się najbardziej podobają krawężniki na Lubańskiej
~4x do kmam 2-07-2007 18:44
KRWĘŻNIKI. To właśnie jest to dziadostwo i partactwo na Lubańskiej. W cywilizowanym świecie nie ma krawężników wysokich na20cm na drodze bez chodnika a tylko z poboczem. Szerokośc drogi jest taka,że gdyby pojechał kombajn BIzon i ciężarówka to akurat krawężnik im pomoze. Przyjdzie zima i wyrówna wszystko. A chodniki jak na Marszałkowskiej , chyba aby parkowac samochodem. POzdr
~Radek do Jelonek 2-07-2007 19:35
Parę konkretów : Ulica Lubańska przed remontem pochylała się nieco w str. po której znajduje się stadion teraz się nie pochyla ale: ma krawężniki, z którymi kontakt grozi dachowaniem, było kilka charakterystycznych nierówności (Ci co jeżdżą 5 razy/dzień–to wiedzą) m.in koło wjazdu na giełdę–jakze się zdziwiłem po remoncie drogi – gdy poczułem to pod kołami(jadąc w str. przejazdu). Kałuze były 3–teraz jest jedna–ogromna–długości 2 km–czyli cała ul. Lubańska–już po 5 min. opadów... Zapadnięte studzieńki–po najechaniu możemy uderzyć w krawężnik–i dachować–j.w. Szrokość drogi–szybko jadące czaskie tiry–wymuszają na jadacych z przeciwnej strony niemalze zatrzymanie pojazdu (na bok nie uciekniesz–j.w.). Wcześniej wszyscy jeździli tamtedy 70km/h–a teraz....sprawdź sam... Co do ul. Dworcowej–kiepsko zrobiony przystanek w str. Warsztatów przy stacjii PKP. Co do Sobieszowskie–w porządku–ale brak ścieżki rowerowej – z resztą na wszystkich tych ulicach–ponoć miała być–ktoś mi dał tu na forum reprymendę. Reasumując–ulica Lubańska jest gorsza niż była–ponieważ–nawierchnia jest nierówna–powinna być jak stół. Krawężniki dla mnie = śmierć–zbiera się przez nie woda–i nie można zjechać z drogi–jedziemy w tunelu dopuszczalnym tylko w przyp. ul. jednokierunkowej–ktoś z naprzeciwka wywinie numer–i kaplica–bo wszyscy szybko jadą–tylko czekać...(oby nie) Zapadnięte studzienki–na jednej wypadł mi panel z radia– musiałem zjechać–bo baran z naprzeciwka wyprzedzał sobie rower–dla którego nie ma ścieżki.... Można tak w kółko... Jest gorzej–a i latarnie w głębi chodnika–nie chronią pieszych–jak ktoś wyląduje na chodniku–to nic go nie zatrzyma... Nie chce mi się już pisać tych paru konkretów. Nie płacic za to i tyle.. Remont wykonany beznadziejnie–w czasie w którym niemcy łączą wszchód z zachodem swojego kraju–4 pasmowa autostradą...
~jeleniogórzanka 2-07-2007 19:48
Panowie Drogowcy! a może by tak troszkę więcej wyobraźni i zacząć malować nocą co?!
~Zibj 2-07-2007 22:00
Radek spokojnie i tak tego nie nikt czyta poza nami. Temat remontu ulic w Cieplicach był wałkowany od samego niemal początku. Tyle było pomysłów na prawidłowe wykonanie – wystarczyło tylko przeczytać i poprawić – i co? Urzędnicy mają to nasze pisanie w d..ie – robią co chcą bo to są nie ich pieniądze.
~tez jeleniogorzanka 2-07-2007 22:41
No tak najlepiej noca malowac. Wielka frajda jak dzionek zawita i zobacza rezultat, duzo drozej oplacony. A w dzien trzeba bedzie popoprawiac. Wiem ze gdzie indziej moze i maluja noca, ale tez maja inne kwoty przeznaczone na ten cel, wiec.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Walczyli o Puchar Wójta

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Dachowanie w Radomierzu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
86
Tak
42%
Nie
51%
Nie wiem
7%