MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Malowali i lepili z gliny świat w salach BWA i w Rynku

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 lipca 2012, 6:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 lipca 2012, 7:35
Autor: Petr
Fot. Petr
Letnie warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży przygotowane w ramach I Karkonoskiego Festiwalu „Lepimy Świat” autorstwa Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze odbyły się wczoraj, tj. 21 lipca na Placu Ratuszowym i w salach galerii BWA. – Razem malowaliśmy i lepiliśmy różne figurki z gliny. Było naprawdę świetnie – mówiła nam Marta, uczestniczka zajęć.

Istotnie bowiem, podczas wczorajszych warsztatów „Lepimy Świat” mali uczestnicy wspólnie tworzyli rysunki, obrazy malowane farbami oraz rzeźby z gliny – które następnie wypalano w specjalnym, ceglanym piecu ustawionym na Placu Ratuszowym. Nie zabrakło uśmiechów na twarzach dzieci i rodziców, którzy chętnie brali udział w zajęciach autorstwa BWA w Jeleniej Górze. Imprezę uroczyście zainaugurował Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przybył z wizytą do naszego miasta.

– Było naprawdę świetnie. Mama i tato pomagali mi lepić figurki z gliny, a koledzy i koleżanki malować obrazy. Bawiłam się bardzo dobrze i sporo nauczyłam. Myślę, że zapiszę się kiedyś na zajęcia z ceramiki albo coś podobnego. Takie zajęcia rozwijają umysł oraz kreatywność – mówiła nam Marta, jedna z uczestniczek warsztatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Skalne ławki pod Szrenicą

Komentarze (6) Dodaj komentarz

rymcycymka 22-07-2012 11:10
..bylo ziimno ! .. Pan z KPN jest ubrany prawidlowo na te warunki pogodowe /..patrz.zdj.nr.15 / .. a dzieci ? .. patrz.pozostale fotki ! ~ Gdzie byli rodzice ??
~maciejka 22-07-2012 11:11
własnie wczoraj w Gerlitz także był duzy festyn w centrum miasta i kolejny raz okazuje się, że w Europie sa inne standardy jak w Polsce, nagłośnienie w czasie imprezy było dla wszystkich znośne i miłe dla ucha, było w tle, mimo że były występy folklorystyczne, a u nas oczywiście musi "rabać" decybeli tyle ile fanryka dała, że człowiek własnych myśli nie słyszy a o relaksie przy kawie mowy nie ma
~gaSFG 22-07-2012 11:32
jakich decybeli? przecież na rynku nie było żadnego koncertu????????????????????????????????????????????
~xxx 22-07-2012 11:50
jelonka niech napisze co się działo w nocy w rejonach jagniatkowa Michałowic 3 duże radiowozy pruły na sygnale przez Sobieszów około 1 w nocy...
~yrik 22-07-2012 20:25
jelonka nie napisze bo nie wie
~ 22-07-2012 23:03
a moze jelonka by czasem napisała co bedzie sie działo, a nie co juz sie odbyło

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Strażacy przeszli szkolenie

Pamięci poległych

Co warto wiedzieć na temat superfoods?

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
281
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%