MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Mało mocy w potędze

Wiadomości: JELENIA GORA
Sobota, 29 maja 2010, 14:40
Aktualizacja: 22:09
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wczoraj, w drugim dniu Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych PESTKA zaprezentował się, między innymi, niemiecki zespół Macht ohne Bűhne. W wolnym tłumaczeniu nazwa zespołu brzmi: potęga bez sceny.

We wczorajszym przedstawieniu „Ostatni promień światła” na motywach Marco Balianiego ta potęga była nieco bez mocy. Bohaterowie: Rocco, który poszukuje pracy w fabryce, i Estella spotykają się w bliżej nieokreślonym miejscu przy ostatniej latarni ulicznej. Dziewczyna wzywa na pomoc Anioły, które mogłyby pomóc jej znaleźć zatrudnienie. Po jakimś czasie Rocco i Estelli udaje się porozumieć. – Zwykły kontener na śmieci staje się miejscem spotkania dwóch dusz i pasem startowym do lotu marzeń o pracy – napisali organizatorzy o tej sztuce, której przekaz nie był w pełni przekonujący.

Na zakończenie drugiego dnia PESTKI w Klubie Kwadrat wystąpił jeleniogórski zespół Microexpressions W skład grupy wchodzą: Michał Stambulski (wokal, gitara, elektronika) i Szymon Szczęśniak ( perkusja, elektronika).

Grają muzykę nawiązującą do takich gatunków jak indie, synthpop, postpunk, elektronika czy ambient. Koncert cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Swoją awangardową muzyką świetnie wpisał się w ideę Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych PESTKA.

Szczegółowy program imprezy - w zakładce: temat tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Chcą edukować o regionie  

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~mm 29-05-2010 15:58
Brawo Michał i Szymon za muzykę.Dzisiaj rano zespół Microexpresions udał się na kolejny koncert do Warszawy gdzie zagrają w klubie Hydrozagadka powodzenia Panowie tak trzymać jesteśmy z Was dumni i życzymy samych sukcesów.
~haha 29-05-2010 16:04
"Grają muzykę nawiązującą do takich gatunków jak indie, synthpop, postpunk, elektronika czy ambitne." Chyba "AMBIENT" ; D
~bez złośliwości 29-05-2010 20:57
<i> dzięki:-) </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Tak nie wolno parkować!

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
299
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%