MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Mali wędrowcy na karkonoskich szlakach

Wiadomości: REGION
Niedziela, 25 października 2009, 8:06
Aktualizacja: 8:10
Autor: Ania
Fot. MT
W minioną sobotę uczniowie ze Szkoły 707 wybrali się na czwartą już w tym roku wycieczkę z Klubu Wędrowca. Czerwonym szlakiem przeszli do kościoła w Miłkowie.

Trasa wiodła koło Domu Wczasowego Lubuszanin w Sosnówce. Uczniowie z opiekunami zwiedzili Kaplicę Świętej Anny. Zgodnie z legendą przebiegli kilka razy wokół niej. Ma to zapewnić spełnienie ich marzeń.

Dziewczęta i chłopcy oglądali krzyże pokutne w murze okalającym kościół św. Jadwigi w Miłkowie. Młodych wędrowców zainteresował także pręgierz z piaskowca pochodzący z XVII wieku.

Na koniec wycieczki młodzi turyści odpoczywali przy ognisku, jakie specjalnie dla nich zorganizowano na terenie Pałacu Spiż w Miłkowie. – Podczas sobotniej wycieczki dzieci utrwalały sobie wiedzę z poprzedniej wędrówki, dotyczącą skał. Jednemu z uczniów udało się nawet znaleźć kryształ górski. Poznały także miejscową legendę i obejrzeli wiele zabytków – mówi Irena Panowicz, nauczycielka w Szkole 707.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Laptopy dla podstawówek w gminie Mysłakowice

Plaża nad Bobrem otwarta

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~jur 25-10-2009 8:22
no bez przesady a cóż to jest za wydarzenie aby znalazło się na forum Jelonki. Przecież takich wycieczek z zielonych szkól bo to chyba dzieciaki właśnie z takiej "zielonej szkoły" jest na naszym terenie multum i to jest warte opiesywania czy Jelonka już nie ma innych tematów. A co to wogóle jest za szkoła 707
~xxx 25-10-2009 9:49
To jest chyba prywatna szkoła. Można odnieść wrażenie, że to jest materiał promocyjny...
~baca22 25-10-2009 10:44
chyba ze ktores dziecko z wycieczki to jakiegos dziennikarza... co tez jest mozliwe, z drugiej jednak strony wazne ze sie takie rzeczy dzieja w koncu to pokolenie kiedys nas zastapi
~valentine 25-10-2009 11:35
Dla jednych wydarzenie, dla innych nie...Osobiście lubię poczytać co normalnego dzieje się w mojej okolicy :) Przecież świat nie kończy się na "promilach we krwi u kierowców, albo aferach narkotykowo-bieliźnianych" ;)
~valentine 25-10-2009 11:37
Dla jednych wydarzenie, dla innych nie...Osobiście lubię poczytać co normalnego dzieje się w mojej okolicy :) Przecież świat nie kończy się na "promilach we krwi u kierowców, albo aferach narkotykowo-bieliźnianych" ;)
~Tomy M. 25-10-2009 11:37
I nikogo nie zabili?!!!!!!!!!!!!!!!! Więc po co o tym pisać?!!!!!!!!
~ 25-10-2009 16:01
Szkoła 707 to rzeczywiście niepubliczna szkoła w Karpaczu,przy CPiA.(czyli na Zarzeczu).A czemu taki nius?Czort wie,może faktycznie promocji potrzebują w sumie dzieci teraz niewiele,a koszty jakieś tam konkretne. Na pewno fajna rzecz dla zarzeczańskich pracowników-dzieciaczek pod ręką,obiad dostanie,do piętnastej jest zagospodarowany i można wracać do domu.Ale już do gimnazjum co ambitniejsi przenoszą pociechy do Jeleniej_chyba z poziomem nauczania tak sobie...No,ale każdy radzi sobie jak może.
~c.d. 25-10-2009 16:10
A fotki z dzieciaczkami fajne, i nawet całkiem spora gromadka się uzbierała.Dla maluchów na pewno taka kameralna szkoła ma zalety.A żeby dalej się edukować,i tak z gminy do powiatu prędzej czy póżniej trzeba myknąć...
~707 26-10-2009 7:27
W 707 nie ma gimnazjum. a poziom nauczania jest najwyższy w powiecie- poświadczają to każdego roku wyniki testów szóstych klas. Szkoła nie musi się promować- już teraz jest zapisanych mnóstwo dzieci do zerówki i pierwszej klasy na następny rok!
~ 26-10-2009 16:40
fajnie dzieciaki spędzają czas; miło, że to szkoła organizuje, pamiętam dawne czasy jak były zuchy i harcerze, teraz trudno o takie zorganizowane formy.... a szkoda:(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rondo – czy w tym roku się uda?

Czas na egzamin ósmoklasisty

Matury pod szczególnym rygorem sanitarnym  

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

PZN na kręgielni

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1110
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%