MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mali studenci w Rzemiosłach

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 10 maja 2014, 7:29
Aktualizacja: 7:31
Autor: Tomasz Taf/ Ernest Grzeszczakowski
Fot. Tomasz Taf/ Ernest Grzeszczakowski
Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych gościł studentów Uniwersytetu Dziecięcego. W projekcie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych nr 1 i 2 z Kowar, Gimnazjum w Kowarach oraz jako jedyna szkoła jeleniogórska – Gimnazjum w ''Rzemiosłach''.

Zajęcia odbyły się w pracowniach rękodzieła artystycznego pod opieką nauczycielki Beaty Mazur. Młodzi studenci podzieleni na trzy grupy mogli zapoznać się z urządzeniami i technikami, które na co dzień są dla większości niedostępne. Nauczyciele: Ewa Helik, Ryszard Dudek i Przemysław Niedbalski pokazywali, jak pracować z wyrzynarką, wypalarką do drewna oraz pirografem. Dodatkowo uczniowie posługiwali się kalką, dłutami oraz akrylowymi farbami. Owocami tej pracy były urokliwe żabki, kotki, krówki, a nawet pejzaże.

- Na zajęcia do tej szkoły uczniowie przyjeżdżają niezwykle chętnie, nie tylko dlatego, że swoje dzieła mogą zabrać ze sobą, ale przede wszystkim dlatego, że mogą rozwijać swoje artystyczne zdolności, a efekty ich pracy są widoczne od razu – mówili organizatorzy.

W tym roku warsztaty z młodymi studentami odbywały się także w Uniwersytecie Ekonomicznym oraz w Centrum Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Potrącenie pieszej

Zmiany w PKW  

E–projekt w Kowarach już wkrótce

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 10-05-2014 18:27
Fajny pomysł:) warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci - fajny pomysł na przyciągnięcie kandydatów na uczniów:) Pozdrawiam Wszystkich Nauczycieli - poznaniak:)
~ 12-05-2014 3:09
Karkonoski Park Narodowy bawi się z dzieciarnią, a w górach nie ma komu wysprzątać śmieci. Wstyd dla takich gospodarzy, co to szukają tylko pretekstu do bimbania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Wahadło" w Maciejowej

Ogołocili drzewa

Młodzież z Lema dzieciom

Łóżka w prezencie

Żeromalia na filmowo

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
183
Tak
63%
Jest dobrze, jak jest
13%
Nie
22%
Nie ma zdania
2%