MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Mali studenci w Rzemiosłach

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 10 maja 2014, 7:29
Aktualizacja: 7:31
Autor: Tomasz Taf/ Ernest Grzeszczakowski
Fot. Tomasz Taf/ Ernest Grzeszczakowski
Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych gościł studentów Uniwersytetu Dziecięcego. W projekcie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych nr 1 i 2 z Kowar, Gimnazjum w Kowarach oraz jako jedyna szkoła jeleniogórska – Gimnazjum w ''Rzemiosłach''.

Zajęcia odbyły się w pracowniach rękodzieła artystycznego pod opieką nauczycielki Beaty Mazur. Młodzi studenci podzieleni na trzy grupy mogli zapoznać się z urządzeniami i technikami, które na co dzień są dla większości niedostępne. Nauczyciele: Ewa Helik, Ryszard Dudek i Przemysław Niedbalski pokazywali, jak pracować z wyrzynarką, wypalarką do drewna oraz pirografem. Dodatkowo uczniowie posługiwali się kalką, dłutami oraz akrylowymi farbami. Owocami tej pracy były urokliwe żabki, kotki, krówki, a nawet pejzaże.

- Na zajęcia do tej szkoły uczniowie przyjeżdżają niezwykle chętnie, nie tylko dlatego, że swoje dzieła mogą zabrać ze sobą, ale przede wszystkim dlatego, że mogą rozwijać swoje artystyczne zdolności, a efekty ich pracy są widoczne od razu – mówili organizatorzy.

W tym roku warsztaty z młodymi studentami odbywały się także w Uniwersytecie Ekonomicznym oraz w Centrum Edukacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Poszły konie na Śnieżkę

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 10-05-2014 18:27
Fajny pomysł:) warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci - fajny pomysł na przyciągnięcie kandydatów na uczniów:) Pozdrawiam Wszystkich Nauczycieli - poznaniak:)
~ 12-05-2014 3:09
Karkonoski Park Narodowy bawi się z dzieciarnią, a w górach nie ma komu wysprzątać śmieci. Wstyd dla takich gospodarzy, co to szukają tylko pretekstu do bimbania.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nawałnica nad Lubaniem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

KD: powrót pociągów międzynarodowych

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1433
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%