MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mali artyści z regionu zwycięzcami konkursu KRUS

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Wtorek, 4 czerwca 2013, 6:48
Aktualizacja: 7:19
Autor: Angela/org
Fot. Organiatorzy
Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi, KRUS w 2013 roku zorganizował III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który przebiegał pod hasłem „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom”. Z Dolnego Śląska zgłosiło się 2019 uczniów z 133 szkół podstawowych. Czołowe miejsca należały do dzieci z naszego regionu, a Kalina Jaśko, uczennica szkoły w Kopańcu, zdobyła III miejsce na etapie centralnym.

Laureatami etapu wojewódzkiego zostali uczniowie szkół podstawowych z klas klasy 0 – 3 zostali: Daniel Bińczyk kl. II Szkoła Podstawowa w Kostrzycy – gmina Mysłakowice (I miejsce), Joanna Bieńkowska kl. II Szkoła Podstawowa w Chrząstawie Wielkiej – gmina Czernica (II miejsce) i Martyna Zimnica kl. I, Szkoła Podstawowa w Chrząstawie Wielkiej – gmina Czernica (III miejsce).

W grupie wiekowej klasy 4 – 6 I miejsce zajęła Kalina Jaśko kl. V ze Szkoły Podstawowej w Kopańcu – gmina Stara Kamienica, II miejsce Kacper Misiewicz kl. V ze Szkoły Podstawowej w Jegłowej – gmina Przeworno, a III miejsce - Maja Adamowicz kl. VI ze Szkoły Podstawowej w Nielubi – gmina Żukowice.
Wyróżniono też prace: Aleksego Żołędziowskiego z kl. IV Szkoły Podstawowej w Chrząstawie Wielkiej – gmina Czernica.

- Prace, które zajęły w swoich grupach wiekowych miejsca od I do III, reprezentowały Dolny Śląsk w etapie centralnym –informuje Ewa Kowalczyk z KRUS O/R we Wrocławiu. - Kalina Jaśko, uczennica Szkoły Podstawowej im. Caspara Davida Friedricha w Kopańcu zdobyła III miejsce na etapie centralnym. Laureatka tegorocznego konkursu odbierze nagrodę 6 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Mamy nadzieję, że konkurs zachęcił nauczycieli i rodziców oraz jednostki wspierające pracę szkół do całorocznych działań w zakresie ogólnie pojętego bezpieczeństwa dzieci. Liczymy na dalszą współpracę na rzecz bezpieczeństwa dzieci z Dolnego Śląska i spodziewamy się, że nadal będziemy promować jego zasady w następnych edycjach konkursu – dodaje Ewa Kowalczyk.

Najistotniejszymi celami konkursu były: promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym (ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom, które stanowią najliczniejszą grupę wypadków przy pracy rolniczej) a także rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych uczniów szkół podstawowych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Podgórzyn na giełdzie

Miejski przetarg dla... dyrektora ZGKiM?

To będzie ekopiknik!

To dzieje się naprawdę!

Kontrowersje wokół przetargu

Bezpieczne ferie ze strażą miejską

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Szpital na krawędzi!

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
1115
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%