MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

„Małe firmy, wielkie zmiany”

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 2 października 2018, 14:50
Aktualizacja: Środa, 3 października 2018, 18:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W Hotelu Mercure w Jeleniej Górze odbyła się konferencja pod hasłem „Prawo do przedsiębiorczości”. Organizatorem spotkania była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Jak podkreślają organizatorzy, tego typu konferencje odbywają się na terenie całego kraju.

| Zorganizowaliśmy już niemal 60 konferencji, przed nami około 30 - mówiła Małgorzata Oleszczuk, zastępczyni prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. - Opowiadamy jakie zmiany już zostały wprowadzone, co przyniosła Konstytucja Biznesu, jakie zmiany są w prawie przedsiębiorców oraz jakie zmiany są planowane. Pytamy również o opinie na temat już wprowadzonych zmian oraz jakie jeszcze
mają propozycje - opisywała cel organizacji spotkań M. Oleszczuk.

Konferencji towarzyszyła strefa informacyjna, w ramach której eksperci z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Enterprise Europe Network, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu - byli do dyspozycji przedsiębiorców.

Często padają pytania dotyczące Krajowej Administracji Skarbowej, ale też dotyczące ZUS-u, składek, wprowadzania kolejnych uproszczeń. Przychodzą również przedsiębiorcy z konkretnymi problemami swoich firm i to bardzo dobre miejsce do bezpośredniego kontaktu - dodała wiceprezes PARP.

Agnieszka Gniatek, st. spec. Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu przyznaje, że wprowadzane zmiany mają być przede wszystkim ułatwieniami dla przedsiębiorców, a to oznacza w przyszłości również mniej pracy dla administracji skarbowej.

Twoja reakcja na artykuł?

7
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
4
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przebudowa drogi nr 2273D

Śmieci przy ścieżce na Perłę Zachodu

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Jarosław Gawęda 3-10-2018 13:23
Mówienie, żeby mówić. Tylko teoria nie idzie w parze z praktyką. Na mieście coraz więcej lokali pustych lub do wynajęcia. Co robi w tym celu miasto ? Nic ! Bo podatek czy biznes w lokalu się kręci czy nie płacisz ten sam ! Także w całym mieście mogą być lokale do wynajęcia. A kasa w mieście będzie cały czas rosła ... Może pomyśleć o tym, że nie biznesu nie ma podatku ... ale jaki ma w tym interes miasto !
~Jarosław Gawęda 3-10-2018 13:24
"Wielkie gadanie, żadne zmiany"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skatepark za frekwencję?

Czyżby Andrzej Duda?

Politycy komentują wynik wyborów

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Przetarg na kolejną stację

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
708
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%