MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Malarz czeka na wyrok

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 14 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 19:57
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Sąd odroczył wczoraj zakończenie sprawy Pawła Trybalskiego – malarza oskarżonego o przywłaszczenie obrazu swego autorstwa.

Artyście, od lat tworzącemu w Michałowicach, grozi do 5 lat więzienia. Prokuratura zarzuca mu przywłaszczenie obrazu „Tylko dla orłów”. Dzieło, które namalował, będące w posiadaniu znajomych artysty, zostało sprzedane bez ich zgody podczas zagranicznej wystawy.

Sędzia postanowiła przed wydaniem wyroku wystąpić jeszcze do niemieckiej galerii z zapytaniem, czy Paweł Trybalski otrzymał pieniądze za obraz. Artysta twierdzi, że gotówka jeszcze do niego nie dotarła.

Galeria rozliczy się z nim dopiero po zakończeniu wystawy. – To będzie ostatni dowód do przeprowadzenia w tej sprawie. Wszyscy świadkowie zostali już przesłuchani – mówi sędzia Andrzej Wieja, rzecznik Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Kolejną rozprawę w procesie artysty wyznaczono na 21 października.

Paweł Trybalski zapewnia, że sprawa jego oskarżenia to fatalna pomyłka. – Przed wysłaniem obrazów na wystawę oznacza się je kropkami. Zielone dostają te przeznaczone do sprzedaży, czerwone stawia się przy pozostałych. „Tylko dla orłów” dostało niewłaściwą kropkę – tłumaczy Lidia Sokal-Trybalska, żona artysty.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Przebudowa drogi nr 2273D

Likwidacja schroniska

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Szansa na remont "zameczku"

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
404
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%