MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Malarstwo i fotografia – wystawa poplenerowa w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 sierpnia 2014, 8:38
Aktualizacja: 8:40
Autor: Manu
Fot. Archiwum Jelonki.com
“Przestrzeń” – tak zatytułowana jest poplenerowa wystawa malarstwa i fotografii, której wernisaż odbędzie się 22 sierpnia (w piątek) o godz. 18.00 w jeleniogórskim Biurze Wystaw Artystycznych (przy ul. Długiej).

Tematem pleneru, w którym uczestniczyło dziewiętnastu artystów, była przestrzeń. - Kiedy odwiedzamy jakieś miejsce, to nie odnosimy się jedynie do jego czasu teraźniejszego - pisze we wstępie do katalogu wystawy Marek Wasilewski. - Chcielibyśmy dotrzeć do miejsca takiego, jakim ono było w czasie, które zdefiniował jego tożsamość. Poruszamy się, wśród półprzezroczystych warstw czasu. Z każdej z tych warstw próbujemy odfiltrować to, co jest dla nas szczególnie interesujące. Dlatego miejsca fizycznie istniejące w przestrzeni stają się w naszych głowach często wirtualnym fantazmatem, zbiorem cytatów, obrazów, wspomnień i emocji innych ludzi.

Wystawa prezentuje dzieła artystów związanych z regionem jeleniogórskim oraz artystów czeskich. To graficy, fotograficy, malarze, rysownicy oraz twórcy posługujący się “nowymi mediami”.

Głównymi bohaterami zbiorowej wystawy będą: Ilona Chvalova, Zbigniew Frączkiewicz, Waldemar Grzelak, Janina Hobgarska, Zdenka Huskova, Anna Jodżis, Teresa Kępowicz, Richard Kliment, Alicja Kołodziejczyk, Jakub Krejci, Jerzy Kryszpin, Zbigniew Kulik, Darina Martinovska, Anna Mastnikova, Zuzana Ruzickova, Jan Vicar, Eva Vlasakova, Katarzyna Rotkiewicz-Szumska oraz Bogumiła Twardowska-Rogacewicz.

Wystawa prezentowana będzie także w czeskiej galerii Josefa Jiry Bouckuv Statek w Malej Skale. Jej wernisaż będzie miał miejsce 6 września o godz. 17.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 12-08-2014 11:54
Bogumiła Twardowska-Rogacewicz. główny bohater?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Otwarcie Galerii Przechodniej już w piątek

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
457
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%