MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Malarskie dzieła dorosłych ludzi

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 14 grudnia 2010, 13:32
Aktualizacja: 13:34
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Uczestnicy Pracowni Plastycznej Dorosłego Człowieka zaprezentowali wczoraj swe obrazy w Galerii „Promocje” Osiedlowego Domu Kultury. Tematem już ósmej wystawy uczestników pracowni są „Pejzaże i przedmioty nam bliskie”.

Temat prac pozwala na chwilowe oderwanie się od materialnego świata rzeczy produkowanych masowo. Pejzaże, zamki, domy przysłupowe, przenoszą do miejsc niespotykanych na co dzień. Stare przedmioty, jak zegar, wachlarz, figurki kryją w sobie ogromny zasób historii i świetności naszych przodków.

- Widoki przenoszą nas do miejsc, które stały się częścią nas. Przyroda nie wywołuje w nas lęku, zdaje się być naszym przedłużeniem, azylem bezpieczeństwa. Przedmioty widoczne na obrazach spowite blaskiem naszej egzystencji, pełne wspomnień, jakie na myśl przywodzą np. podczas rodzinnego obiadu, popołudniowej ciszy czy kontemplacji blasku świec – podkreślają twórcy, których przedstawiła Stanisława Ciechanowska, gospodyni Galerii „Promocje”.

Pracownię Plastyczną Dorosłego Człowieka prowadzi malarka Joanna Ratajczak-Kurowicka w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu od stycznia 2007 roku. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w dwóch grupach. Pierwsza skupia wokół siebie dojrzałych amatorów plastyki, druga – utalentowaną młodzież. Uczestnicy brali udział już w wielu konkursach oraz przeglądach sztuki, a także jeżdżą na wspólne plenery plastyczne. Pracownia ma charakter integracyjny i buduje więzi międzypokoleniowe.

- Bardzo podobały mi się szkice, czy też rysunki stworzone przez artystów z ODK. Tu każde machnięcie ręki, każda kreska, czy linia ma duże znaczenie, przenosi ogromny wachlarz emocji, jakie budzą się w autorze podczas aktu kreacji. Zwykłe jabłko wśród innych owoców emanuje niespotykaną w rzeczywistości energią. Wystawa bardzo mi się podoba, z niecierpliwością będę czekać na kolejne prace – powiedziała pani Edyta z Zabobrza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~nos 14-12-2010 15:34
ja tez tak chce
Piipi Jelonkowa 15-12-2010 0:07
~"Pomaluj życie na nowo!" ..FAJNIE ! .. że do malarstwa jest droga,którą odnalezli w Fajni Artyści !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Będzie nowa biblioteka w Wojkowie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zaczytaj się z Jelonką.com

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
481
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%