MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mała Wielkanoc – Konkurs Tradycji w Pałacu Łomnica

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 8:56
Aktualizacja: Wtorek, 2 kwietnia 2013, 7:27
Autor: Org
Fot. Organizator
W zabytkowym obiekcie, będącym pamiątką śląskiej historii, w poświąteczną niedzielę (7. kwietnia br.) zabrzmią pieśni i zapachnie potrawami związanymi z dawnymi polskimi tradycjami. Pokazy mają charakter konkursowy. Prezentacje rozpoczną się o godzinie 11.00 i trwać będą do późnego popołudnia.

„Mała Wielkanoc” w łomnickim pałacu nawiązuje do dawnego zwyczaju urządzania „święconego” w dworze, do którego zapraszano przedstawicieli wiejskiej społeczności. W tegorocznym konkursie, oprócz wielkanocnych stołów, będzie można podziwiać występy ludowych artystów z repertuarem pieśni i muzyki. Istnieje także możliwość degustowania wielkanocnych specjałów, a także nabycia unikatowych pisanek i kraszanek przygotowanych przez znanych wiejskich twórców.

Potrawy oceniane będą przez etnologów i gastronomów, a w roli uczestników wystąpią mieszkańcy dolnośląskich wiosek i zaproszeni goście z przygranicznych terenów Górnych Łużyc w Niemczech. Do uczestnictwa w tym ważnym zdarzeniu zaprasza Fundacja Dominium Łomnica, która jest organizatorem przedsięwzięcia.

„Małej Wielkanocy” towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje na łomnickim Folwarku - Wiosenny Targ, zajęcia dla całej rodziny, w tym warsztaty pieczenia ciasteczek i babeczek drożdżowych w Kuchni Szkoleniowej oraz jazda konna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Pierwsza w regionie karetka dla zwierząt

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~łubudubutoja 2-04-2013 7:45
Czy to prawda że wejście za opłatą ,bilecik?
~zzyzx 2-04-2013 15:04
Z tego co mi wiadomo to jak zawsze wejscie darmowe.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śliskie Karkonosze

Rondo bez dotacji

Podczas ferii zimowych ski–busy pod Śnieżką

Nowy dyrektor WORD

Nowy wóz dla OSP

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
461
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%