MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mała partia bez przywódcy

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 11 maja 2006, 16:21
Autor: TEJO
Fot. rylit
Zygmunt Korzeniewski zrezygnował z przewodniczenia i członkostwa w Partii Demokratycznej demokraci pl.

Były już szef jeleniogórskich struktur, które ostały się po Unii Demokratycznej i Unii Wolności, skierował list otwarty.
– Kierownictwo partii nie wykazuje pożądanej aktywności i nie istnieje w mediach. Osoby, które jeszcze pół roku temu były filarami partii dziś wstydzą się do niej przyznawać, a dawni działacze Unii Wolności chcą być uznawani za bezpartyjnych ekspertów czy doradców – napisał.

Zdaniem Korzeniewskiego „zupełnie niejasna jest polityka kredytowa, cenzurowane są próby krytycznych wypowiedzi na forum internetowym Partii Demokratycznej. Wszystko to ośmiesza nas w oczach wyborców i czyni niewiarygodnymi. jednocześnie kierownictwo partii robi dobrą minę do zlej gry i udaje, że nic złego się nie dzieje.”

Z. Korzeniewski jest przekonany, że misja partii się wyczerpała i ze smutkiem rezygnuje z kierowania nią i członkostwa.

Zanim Zygmunt Korzeniewski związał się z byłą Unią Wolności, był członkiem i działaczem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Jak podkreślał w jednym z wywiadów dla mediów, nie wstydzi się swojej przeszłości, ale też się nią nie chwali.

Jest od lat związany z oświatą. Był nauczycielem, dyrektorem jednej ze szkół. Teraz piastuje stanowisko szefa jeleniogórskiej filii Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Jest także wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej „Kolegium Karkonoskie”.
Jest też triumfatorem plebiscytów lokalnych dzienników (przed fuzją w jeden tytuł) jako "Gentelmen" Słowa Polskiego oraz "Wpływowy Dolnoślązak" Gazety Wrocławskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Finał z przytupem

Spór o edukację seksualną

Rusza remont dachu GOK–u

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Anonimus 14-05-2006 14:00
nie jestem zwolennikiem ministra giertycha ale mam nadzieje ze zainteresuje sie tym panem i calym towarzystwem wzajemnej adoracji w dodn

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Forum Turystyczne

Przebudowa Alei Wojska Polskiego  

Zaklęcia Harmonii

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Nie trzeba się bać defibrylatora

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
207
Tak
54%
Nie
38%
Nie wiem
8%