MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mała matura II. Po drugim dniu egzaminów w Gimnazjum nr 3

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 13 kwietnia 2011, 14:52
Aktualizacja: Sobota, 16 kwietnia 2011, 17:10
Autor: Petr
Fot. Petr
Dzisiaj w gimnazjach w całej Polsce odbył się drugi dzień „małej matury”, tj. egzaminu wieńczącego naukę na tym poziomie edukacji. Tym razem, uczniowie zmagali się z częścią matematyczno–przyrodniczą. Jak im poszło?

W Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze – całkiem nieźle. Biorąc pod uwagę komentarze, których chętnie udzielali uczniowie po zakończeniu egzaminu, pytania były: „do przejścia”. Co więcej, dla dużej grupy wypowiadających się, część matematyczno-przyrodnicza okazała się znacznie łatwiejsza od części humanistycznej, z którą zmagali się wczoraj.

– Czy zadania z matematyki, chemii czy fizyki były trudne? Z pewnością, wymagały wiedzy na tym poziomie, który zapewniła nam szkoła. Należało się dobrze zastanowić, przeanalizować postawiony problem no i rozwiązać, bo były to zadania do rozwiązania, nie jakieś zaporowe. Tak czy owak, dzisiejszy egzamin uważam za dużo łatwiejszy, niż ten wczorajszy. Rozprawka, którą musieliśmy napisać czy pytania z historii, na które należało odpowiedzieć na egzaminie humanistycznym, nastręczyły mi sporo trudności – mówi nam Adrianna Wałęska, uczennica 3 klasy Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze.

– Przed wejściem na salę, byłam bardzo zdenerwowana! Naprawdę, odczułam wielką ulgę, gdy otworzyłam kopertę z zadaniami, które nie okazały się jakimś wielkim zaskoczeniem. Nie były to wprawdzie zadania najłatwiejsze, ale: „do przejścia”. Cieszę się, że jesteśmy już na półmetku, jeszcze tylko część językowa i spokój – dodaje Sara Trusewicz z tej samej szkoły.

Dwa dni egzaminów – za gimnazjalistami. Część językowa, z którą przyjdzie im zmierzyć się jutro, zakończy trzydniowe szranki i konkury o jak największą liczbę punktów, które zapewnią miejsce w upragnionym liceum czy technikum. Jakie nastroje panują wśród tychże w związku z nadchodzącym dniem finałowym?

– Jesteśmy ostatnim rocznikiem, dla którego część językowa jest swego rodzaju dodatkiem do części poprzednich. Jest ona znacząca jedynie dla tych, którzy myślą o wyborze kierunku o profilu ściśle związanym z danym językiem. Dla tych, którzy chcą iść do liceów plastycznych, ogólniaków, techników zawodowych, w tym także dla mnie, to „pestka”! Liczyło się wczoraj i dzisiaj, choć do języków też podchodzę poważnie – mówi nam Monika Tarnawska, zdająca w „trójce”.

Według dyrekcji gimnazjów w Jeleniej Górze oraz regionie, w tym roku egzaminy w tychże przebiegają bez większych problemów. Na szczególną uwagę, zdaniem Marka Przeorskiego, dyrektora Gimnazjum nr 3, zasługuje przede wszystkim: – Profesjonalne czy bardzo poważne podejście uczniów do sprawy. Gimnazjaliści mają świadomość rangi egzaminów, do których właśnie przystępują. Robią to w skupieniu, koncentracji, ze wszystkich sił starają się wypaść jak najlepiej. Nikt się nie spóźnia, nie wpada w ostatniej chwili, nie wychodzi przed czasem, co cieszy i zaskakuje – tłumaczy.

A co robią gimnazjaliści „po czasie”? Rzecz jasna, odreagowują. Ot, choćby w McDonald’sie, w którym można na luzie wymienić doświadczenia z innymi zdającymi. Wszystkim – życzymy powodzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zbierali kasztany i żołędzie, by pomóc zwierzakom

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Wypadek przy baniakach  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~jedyneczka ; 13-04-2011 16:09
Nie ma to jak od razu po egzaminach iść od Mc'a ; /
~ZUCZEK 13-04-2011 17:56
Ale z sali nie dali zd i nie jestem sławny ja tak się nie bawię
||()|| 13-04-2011 20:51
tychże, a gdzież się uczył pan dziennikarzyna, takowoż?
~ 29-05-2011 12:20
Na frytkach to nie nasi :/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

Radni KO przeciw kupcom?

Studium na początek

Inauguracja klas patronackich Rainbow

Będzie kręcone!

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
880
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%