MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Makulatura poszła z dymem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 2 czerwca 2008, 7:50
Aktualizacja: 7:51
Autor: carioca
Fot. Archiwum
Kilkanaście bel makulatury spaliło się w niedzielę pod wieczór podczas pożaru, który wybuchł przy ulicy Warszawskiej.

Ogień pojawił się na zewnątrz jednego z budynków blisko dawnej Celwiskozy. Na szczęście strażacy w porę przyjechali i zapobiegli rozprzestrzenieniu się pożaru. Niemniej jednak dogaszenie płonących, a później tlących się bel, zajęło około dwóch godzin.

Właściciel szacuje straty po zdarzeniu. Nie są znane przyczyny powstania pożaru, ale nie wyklucza się podpalenia. To nie pierwszy tego typu incydent w okolicy, którą upodobali sobie ludzie z marginesu społecznego. Okoliczności incydentu zbadają biegli z zakresu pożarnictwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

A mury runą...

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (8) Dodaj komentarz

KochaSJG831 2-06-2008 10:06
Widziałem strażaków z OSP Sobieszów, jak jechali do tego pożaru. Na miejscu przed ich przyjazdem była już JRG PSP nr 1 Jelenia Góra. Pożar makulatury nie należy do łatwych w gaszeniu, ponieważ utrudnienie sprawiał im wiejący wiatr. Było widać unoszące się kłęby dymów. Całe szczęście, że nikomu nic się nie stało. O której miej więcej wybuchł pożar.
~do kochas_jg 2-06-2008 20:48
posluchaj stary... ja mysle ze te "LAPSY" za przeproszeniem z OSP Sobieszow maja jakies wtyki w MSK...dziwne ze jezdza do kazdego pozaru... nie patrzac ze niektore rejony ich nieobowiazuja... na penwo sami sobie podpalaja i gasza...jak to jest? powiedz mi odkrywco nieznanych kontynentow?
~ 2-06-2008 22:11
Do ~do kochas_jg: Tak się składa, że OSP Sobieszów nie ma żadnych wtyków w MSK, jeśli o to Ci chodzi. MSK wezwało OSP Sobieszów, ponieważ zaistniała taka potrzeba. Widać, że nie znasz zasad działania MSK oraz oficera dyżurnego MSK.
~do do kochaś..jg 2-06-2008 22:53
powiem tak Sobieszów to dzielnica Jeleniej Góry,więc są do dyspozycji MSK ale nie mogą wyjezdżać poza teren Jeleniej więc nie dziw sie że jest tak a nie inaczej,a posądzaj ich dopiero jak ich złapiesz za reke głąbie jeden.
~Cypis 3-06-2008 1:32
Dobrze że mnie nikt tam nie zobaczył...
KochaSJG831 3-06-2008 9:44
Do ~do do kochaś..jg: Strażacy z OSP Sobieszów mogą wyjeżdżać poza teren miasta Jeleniej Góry, jeśli zajdzie taka potrzeba i dyspozytor MSK uzna to za konieczne. To, że oni nie są w KSRG to nie znaczy, że nie mogą wyjechać poza swój rejon operacyjny. W przypadku większych pożarów już niejednokrotnie byli wzywani poza teren miasta Jeleniej Góry.
~do do kochas_jg 3-06-2008 14:35
a ja sie z toba zupelnie zgadzam :) nie to ze mam cos do osp sobieszow... ale byla klotnia o wyjezdzie sobieszowa do wojcieszyc... dziwne ze wojcieszyce nie pojechaly na swoja wies :) hehe tylko jakis sobieszow... moze to nie sa wtyki? w jeleniej moga jezdzic gdzie chca bo to wkoncu dzielnica wiec nie musisz tutaj sie denerwowac... ale z wojcieszycami akurat sie zgadzam...mogla jechac jednostka ktora bylaby o 20 min wczesniej a osp sobieszow przyjechalo po 30 min:) ale tak to i OSP SOBIESZOW i OSP WOJCIESZYCE oraz OSP PIECHOWICE swietnie sprawuja sie jako jednostki operacyjno techniczne :) pzdr
KochaSJG831 3-06-2008 17:27
Do ~do do kochas_jg: Ja się nie denerwuję tylko stwierdzam fakty. Pamiętaj o tym, że każda jednostka OSP ma prawo wyjechać poza swój rejon operacyjny, jeśli zajdzie taka potrzeba i dyspozytor MSK wezwie ją poza miasto, bądź gminę.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Randkowanie podczas kwarantanny. Czy warto umawiać się na randki?

Świętowali złote gody

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Utrudnienia na trasach rowerowych

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
844
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%