MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Makramy w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 18 września 2018, 6:50
Aktualizacja: 19:21
Autor: WAC
Fot. WAC
Wielobarwne makramy wykonane z włókna pochodzącego z dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach można oglądać na otwartej wczoraj (17.09) wystawie Teresy Szuszkiewicz – Spryszak w Galerii „Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na jeleniogórskim Zabobrzu . Ekspozycja będzie czynna do 30.10.

Wystawa jest częścią 45. jubileuszowego Festiwalu Sztuki Włókna, Międzynarodowego Sympozjum “Warsztat Twórczy – Kowary” i wystawy towarzyszącej 17. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi. W jej otwarciu poza samą artystką uczestniczyły między innymi posłanka Zofia Czernow, burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska i kurator generalny Festiwalu prof. Ewa Maria Poradowska –Werszler.

Goście wernisażu podkreślali nowatorskie i oryginalne podejście artystki do sztuki makramy. Jej dzieła ze względu na użyty do ich powstania materiał są spuścizną po dawnej kowarskiej Fabryce Dywanów.

Teresa Szuszkiewicz - Spryszak jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (dzisiejszej Akademii Sztuk Pięknych) na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby (1972). Należała do grupy twórczej “13” w Tarnowie. Jej wystawy prezentowane były m.in. w Krośnie, Książu, Łodzi, Iłowej, Malborku, Ostrowie Wielkopolskim i Rzeszowie. W latach 80. Teresa Szuszkiewicz brała udział w wystawach w Galerii TPZT w Tarnowie, systematycznie wystawiała w “Salonach” BWA w Tarnowie. Od 1994 uczestniczy w Festiwalu Sztuki Włókna – Międzynarodowym Sympozjum “Warsztat Twórczy – Kowary”, gdzie była wielokrotnie nagradzana i wyróżniana.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Stop marginalizacji średnich miast

Hip Hop Festiwal

Muflon zaprasza na koncert Jacka Kleyffa  

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zh 19-09-2018 3:07
Może Zofia Cz. zrobi coś z pozostałości po "Aniluxie" jak taka chętna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Październik z Klubem Seniora w Przystani Twórczej

Premiera “Kto się boi Pani Eś” w Teatrze Animacji

Park już gotowy

Trudny dojazd do SP 3

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
746
Tak
15%
Nie
64%
Nie wiem
21%