MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Makaronowe szaleństwo na Polanie Jakuszyckiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 6 marca 2018, 7:56
Aktualizacja: Środa, 7 marca 2018, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
42. Bieg Piastów za nami. Święto miłośników aktywnego trybu życia na śniegu to nie tylko zmagania narciarzy. W tym roku partner organizatorów – Norweska Dolina – zaprosił uczestników i kibiców na Pasta Party z udziałem kucharzy znanych z programu MasterChef.

O wrażenia kulinarne miłośników białego szaleństwa zadbali: Teo Vafidis, Thierry Ayel, Krzysztof Gawlik, Paulina Lachkovič, Miloš Lachkovič, Mariusz Gachewicz i Magdalena Zdybowicz.

- Jestem pierwszy raz na Biegu Piastów – przyznała Marzena Mielczarek, partner biznesowy Norweskiej Doliny, dyrektor generalny. - Pasta Party to mój pomysł, ponieważ uważam, że paliwo jest najważniejsze. Życie mamy tylko jedno, kocham sport, kocham jedzenie i wiem, jak ważne jest to paliwo – przekonuje M. Mielczarek.

Impreza towarzysząca Biegowi Piastów była połączona z otwarciem nowej restauracji „Piąta Pora Roku”. - To wszystko pięknie się wpisuje w naszą filozofię – chcemy otworzyć Harvard Kulinarny, szkolić ludzi. Chcemy mieć stypendystów, płacić za naukę, ale mieć ludzi, którzy wiedzą, czego chcą. Szkolić ich będą ludzie, którzy pokochali kuchnię – powiedziała przedstawicielka Norweskiej Doliny.

Jak wyznała Marzena Mielczarek, sama pochodzi z Żywca, ale pokochała Szklarską Porębę. Na Pasta Party zaprosiła znanych z programu MasterChef kucharzy, których zna od wielu lat. - Oni kochają gotować i zaczęli wierzyć na nowo, że mają komu przekazywać wiedzę, którą zdobyli – dodała.

Każdego dnia mistrzowie kuchni szykowali po 200 kg makaronów w różnych kompozycjach. - W gotowaniu najważniejsze są trzy rzeczy: produkty regionalne, odpowiedni sprzęt i miłość do gotowania - podkreślał Teo Vafidis.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dni Promocji i Kultury Gminy Mysłakowice  

5 powodów dla których warto kupić używany samochód

To jest już koniec...

Komentarze (4) Dodaj komentarz

Jaku Krent 6-03-2018 13:09
Pastafarianizm się pleni !!! :)
~AD966 6-03-2018 17:08
Będzie świątynia;Latającego Potwora Spaghetti?
~gllroop 6-03-2018 17:29
Gluuuten brrrrr
~relax 6-03-2018 17:33
Trochę obawiam się prac budowlanych w Jakuszycach. Jeszcze ktoś wpadnie na pomysł odremontowania "Olre". Takiego syfu jak u nich dziś nigdzie już nie ma. Przypomina mi się okres zimnej wojny gdy tam jestem 😊

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Hojny festyn

Rój pszczół na 1 Maja

Wreszcie wakacje!

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Skrócone (przez upały) godziny pracy Urzędu Miasta

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1040
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%