MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Makaronowa pasja Adama Kulikowskiego w POK–u

Wiadomości: Piechowice
Środa, 17 grudnia 2014, 8:02
Aktualizacja: 8:07
Autor: Manu
Fot. POK
W Piechowickim Ośrodka Kultury w Piechowicach otwarto wystawę twórczości Adama Kulikowskiego zatytułowaną “Makaron – w kuchni czy w galerii”. Wystawa jest czynna do 9 stycznia od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–17.00.

Na początek dyrektorka POK-u Anna Kalisz przedstawiła prezentację multimedialną o Adamie Kulikowskim. Mówi o sobie, że jest rzemieślnikiem z duszą artysty. Pracuje jako stolarz, rzeźbiarz, handlowiec i rolnik. Za swoją działalność otrzymał odznakę honorową “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, srebrny medal “Zasłużony dla rolnictwa” oraz medal “Honorowego dawcy krwi”. Jest otwarty na współpracę z dziećmi i młodzieżą, którym chętnie przekazuje swoje umiejętności na warsztatach prowadzonych podczas ferii szkolnych.

Ekspozycję tworzy zbiór rękodzieł autorstwa Adama Kulikowskiego z Wojciechowa, twórcy architektury ogrodowej oraz bajkowych dzieł sztuki ze zwykłego makaronu. Adam Kulikowski wykorzystuje do swojej pasji ok. 70 różnorodnych kształtów makaronu. Są to m.in.: kokardki, makaronowe płaty, muszelki, rurki i świderki.

Podczas wernisażu obyła się także degustacja makaronowych przysmaków przygotowana przez Adama Kulikowskiego oraz Kamila Środy z piechowickiego baru “Odnova”. Panowie musieli także odpowiedzieć na pytania przygotowane przez organizatora. Potem miało miejsce głosowanie publiczności. W efekcie ogłoszono remis. Każdy z panów otrzymał przygotowaną przez POK nagrodę specjalną - makaronowy krawat i uroczyście został mianowany tytułem “Mistrz makaronu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Była gala z nagrodami

Wybory: Zwycięstwo PiS

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 17-12-2014 18:57
Ten Pan robi z makaronu bardzo fajne rzeczy. Szkoda tylko, że reporter Jelonki ( nie po raz pierwszy ) nic nie pokazał.
~prosiaczek 17-12-2014 19:42
Pechowice makaronem i kafelkami stoją!
~prosiaczek 17-12-2014 19:44
...Piechowice.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Muflon zaprasza na koncert Jacka Kleyffa  

Wypadek przy sądzie

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Poezja Urszuli Musielak w ODK

Znakomita inauguracja sezonu artystycznego

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
698
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%