MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Majowy weekend – podsumowanie

Wiadomości: Powiat
Poniedziałek, 7 maja 2018, 10:37
Aktualizacja: 10:41
Autor: 112
Majowy weekend na jeleniogórskich drogach przebiegł dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, liczba zdarzeń nie odbiega od odnotowywanych w dni robocze. W tym czasie na naszych drogach doszło do kilkunastu kolizji oraz dwóch wypadków.

Do pierwszego wypadku doszło 28 kwietnia około godziny 13.45 w Zachełmiu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni motocyklista z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie spadł z motocyklem za skarpy. Wymagał hospitalizacji. Do drugiego wypadku doszło 30 kwietnia około, godziny 15.10 w Piechowicach na ul. Pakoszowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący pojazdem marki VW Polo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 44-letniemu rowerzyście. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

- Jeleniogórscy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 9 kierujących, którzy mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu, zatrzymali 5 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy kierowania pojazdami, 4 kierujących, którzy mieli cofnięte na 3 miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami oraz zatrzymali 8 osób poszukiwanych, w tym jedną na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania celem ekstradycji do Niemiec. Ponadto ukarali mandatami 724 kierujących, za różne wykroczenia w ruchu drogowym, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali 14 praw jazdy, kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o co najmniej 51 km – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Od 27 kwietnia br. do 6 maja funkcjonariusze obsłużyli łącznie 793 interwencje, zarówno domowe, jak i w miejscach publicznych.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Sudecka zablokowana (aktualizacja)

Sukces na turnieju

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Kończy się referendum strajkowe

Sarna uciekła, audi rozbite

Wyścigi wraków nadal bardzo popularne

Po akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
47
Tak
57%
Jest dobrze, jak jest
21%
Nie
19%
Nie mam zdania
2%