MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Majowy sałatek dostatek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 16 maja 2010, 8:46
Aktualizacja: 8:47
Autor: Ania
Fot. Ania
Młodzi kucharze z Zespołu Szkół Licealnych i Usługowych kolejny raz zmierzyli się w konkursie kulinarnym.

Tym razem przewodziło im hasło przewodnie „Majowych sałatek dostatek”. Na stołach królowała słynna sałatka grecka z serem feta. Składników dostarczyli członkowie Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni. Głównym sponsorem była firma M&J Świdnica. Kucharze mieli więc do dyspozycji m.in. sałatę, pomidory, paprykę i inne produkty.

Młodzi kucharze na przygotowanie potraw mieli półtorej godziny. Większość z sześciu drużyn przygotowało co najmniej dwa dania. Musieli też zadbać o porządek oraz odpowiednie podanie i dekoracje stołów.

- W konkursie, w którym chętnie uczestniczymy, najgorszy był pierwszy raz. Towarzyszyły mu bowiem ogromne stresy. Peszył fakt, że obserwują nas szefowie kuchni – mówi Piotr Lipiński i Michał Andrusiewicz. – Dzięki uczestnictwie w „czwartkowym gotowaniu” utrwala się przede technologia, która jest dla nas istotna.

Piotr i Michał zajęli pierwsze miejsce. Tym razem przygotowali sałatkę grecką oraz tzw. przekładańca z jaj i tuńczyka. Drugie miejsce przypadło Oli Galus i Kubie Heichel, trzecie miejsce zaś Natalii Przygodzie i Tomaszowi Janiczakowi.

Pierwszego czerwca odbędzie się podsumowanie wszystkich konkursów połączone z wielkim grillowaniem. Zostaną zorganizowane także rozgrywki sportowe, a uczestnicy „czwartkowego gotowania” mogą liczyć na dyplomy i nagrody. Więcej informacji na temat szkoły i przedsięwzięć przez nią organizowanych można znaleźć na stronie internetowej www.gastronom.home.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Pożegnanie starszaków

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~kromek 16-05-2010 14:31
O mój Boże! Fot. nr. 2... Ten plaster na szyi... czyżby malina? A może w zespole szkół licealnych i usługowych grasują wampiry? Bez przesady... troszkę opanowania, choć w miejscu publicznym;/ dramat... Gratulację dla zwycięzców:)
~wampirek :) 16-05-2010 22:18
kromek ty się ciesz ze nie wiesz gdzie jeszcze ma malinę :D (malina nie była robiona w miejscu publicznym tylko w domu :) wiec nie mamy nic do zarzucenia sobie- a tobie jak żal dupę ściska to idź ulżyj sobie do toalety) gratulacje dla winerów :P
~kromek 17-05-2010 16:05
oooo no to mnie pojechałeś.... -,- wierz mi... żal nic mi nie ściska... i nigdy nie będzie z tego powodu ściskał... blllleeeeee...
~wampirek :) 17-05-2010 16:47
~Buba 18-05-2010 14:33
Hahahahaha Monia N jaki FejSsss.. Buhahahahaha Warzywniak jak sie patrzy :) a te sałatki całkiem apetyczne :)
~minutka 20-05-2010 16:43
ale grzybnia...
~Buba 2-06-2010 16:28
Monia N się zbulwersowała :) ojjjjj ... hehehehhhehehehe :) pozdrO :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Trwa budowa punktu widokowego

Czas na egzamin ósmoklasisty

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2133
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%