MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Majowo z „Młodymi Duchem”

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 5 maja 2017, 8:52
Aktualizacja: 8:57
Autor: P–T
Fot. Użyczone/Przystań Twórcza
Po świątecznych warsztatach dekupaż i wyplatania koszyczków, koncercie w Filharmonii oraz przyrodniczej wizycie w DZPK, czas na majowe spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” (50+). Wstęp wolny.

Podczas kwietniowych spotkań seniorzy wykonali oryginalne prace, które były piękną ozdobą na świąteczne stoły. Warsztaty wyplatania wielkanocnych koszyczków na owies „Koszyk pełen radości” z nietypowego materiału – bo z papierowej wikliny – poprowadziła Teresa Desput. Natomiast autorskie warsztaty wykonywania barwnych i świątecznych pisanek techniką dekupaż poprowadziła członkini Klubu Małgorzata Osipacz.

„Młodzi Duchem” wysłuchali również pięknego koncertu Mistrzowie Batuty i Młodzi Wirtuozi Wiolonistyki w Filharmonii Dolnośląskiej. Koncert wykonał Jeremy Findley na wiolonczeli wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej. Orkiestrą dyrygował znakomity Marek Pijarowski.

Aktywni seniorzy i zapaleni tenisiści rozegrali także mecz w ping-ponga oraz wzięli udział w spacerze nordic walking odkrywając piękno cieplickich tras turystyczno-rekreacyjnych i szkoląc techniki marszu z kijami.

Podczas ostatniego, kwietniowego spotkania, „Młodzi Duchem” wzięli udział w zajęciach „Niezłe ziółko, czyli wszystko o ziołach” w jeleniogórskim oddziale Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Sobieszowie. O karkonoskich ziołach opowiedziała Justyna Kowalska. Seniorzy nie tylko poznali właściwości m.in. mniszka lekarskiego, rumianku czy szałwii, ale mieli okazję również spróbować jak smakują herbatki z tych roślin.

Kolejne spotkania Klubu Seniora "Młodzi Duchem":

- 10.05.2017 r. godz. 16.00 - Muzeum Przyrodnicze
Klubowicze obejrzą zabytkowe zbiory i nowoczesne wystawy przyrodnicze, których historię opowie dyrektor Muzeum Stanisław Firszt. Rodzina Schaffgotschów przez wiele lat kolekcjonowała ciekawe okazy, które przywoziła z wypraw do dalekich krajów. Wstęp wolny. Zbiórka o 15.50 w siedzibie Muzeum Przyrodniczego przy ul. Cieplickiej 11 A.

- 17.05.2017 r. godz. 16.00 - Gra terenowa w Parku Norweskim
Seniorzy wezmą udział w grze terenowej historycznymi ścieżkami Parku Norweskiego. Na podstawie mapy będą odkrywać ciekawe miejsca i opowieści z nimi związane. Świetna zabawa połączona z przygodą. Wstęp wolny. Zbiórka o godz. 16.00 przy Pawilonie Norweskim.

- 18.05.2017 r. godz. 10.30 – nordic walking
Zapraszamy osoby w wieku 50 + na nordic walking – spacer/marsz z kijkami. Zbiórka i rozgrzewka w Przystani Twórczej. Wstęp wolny.
Plan: - 15 minutowa rozgrzewka przy muzyce w Przystani Twórczej,
- 60 minut marszu po cieplickich parkach z omówieniem technik nordic walking. Powrót do Przystani – ćwiczenia stabilizujące i integracyjny łyk wody. (Prośba o wcześniejszą informację o chęci uczestniczenia w spacerze w Przystani Twórczej lub pod nr tel. 75 – 71 – 22 - 892).

- 25.05.2017 r. (czwartek) godz. 11.00 - Ścieżką poetów
Wycieczka odnowioną „Ścieżką poetów” na jeleniogórski Helikon ku Perle Zachodu realizowana w ramach spotkań autorskich klubowiczów. Wyprawę poprowadzi bowiem członkini Klubu Aleksandra Iwko, która opowie o atrakcjach tej Góry Muz. Wstęp wolny. Zbiórka o godz. 11.00 przy dworcu głównym PKS-u w Jeleniej Górze.

- 31.05.2017 r. godz. 17.00 - Wieczór Autorski Marii Maczkowskiej
Poezja, malarstwo i śpiew, czyli wieczór autorski Marii Maczkowskiej. Poetka i malarka zaprezentuje swój najnowszy tomik wierszy „Między Myślami” oraz wybrane obrazy – akwarele i akryle. Gościnnie wystąpią młodzi muzycy, laureaci Cieplickiego Kutra Artystycznego: Gabriell Wiłun i Tomasz Taf. Wstęp wolny.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koło ratunkowe dla Flory?

200 pieczątek w 24 godziny

Szkolny konkurs piosenki

Maraton charytatywny

Wyjątkowy spektakl, wyjątkowi aktorzy

Co widział kamerdyner

Prezes DIOZ za kratkami

Nadchodzą burze, może też mocno padać

Sonda

Rowerzyści też powinni zdawać egzamin na prawo jazdy?

Oddanych
głosów
666
Tak
53%
Nie
43%
Nie mam zdania
4%