MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Majówkowy zawrót głowy

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Piątek, 30 kwietnia 2010, 9:19
Aktualizacja: 9:20
Autor: Karolina
Fot. Organizatorzy
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej oraz miasto Szklarska Poręba zapraszają wszystkich gości i mieszkańców na „Majowy Zawrót Głowy”. Jest to cykliczna impreza, zaplanowana na długi majowy weekend. W tym czasie na terenie miasta odbędą się liczne wydarzenia sportowo–rekreacyjne i rozrywkowe. Organizatorzy gwarantują mnóstwo dobrej zabawy oraz niezapomniane wrażenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Od 30 kwietnia do 3 maja w mieście pod Szrenicą będzie można wybierać w różnych ciekawych propozycjach. Na każdy dzień zaplanowano zmagania sportowe, w piątek mecz piłki nożnej na nowym boisku w Dolnej, w sobotę rozgrywki na Orliku przy Szkole Podstawowej Nr 1. Następnie zawody rowerowe dla dzieci wraz z ogniskiem, a w niedzielę zawody w kolarstwie górskim spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek przygotowano interesujące wycieczki. W sobotę będzie można przejść Dużą Sztaudyngerowską Trasę Turystyczną. Jest to piesza wyprawa z przewodnikiem, której przyświeca hasło: „Dotykanie sztuki idąc i stojąc”.

Na Polanie Jakuszyckiej odbędzie się Śnieżna Majówka, czyli ostatni bieg narciarski w sezonie. Dla spragnionych ekstremalnych wrażeń szaloną ofertę przygotowała Szkoła Górska QUASAR. Na Kruczych Skałach będzie można zjechać na linie, przejść po wiszących mostach czy spróbować górskiej wspinaczki. Podczas długiego weekendu swoje drzwi dla gości otwiera Stara Chata Walońska oraz Leśna Huta państwa Łubkowskich. Są to propozycje dla tych, którzy chcą poznać zwyczaje Sudeckiego Bractwa Walońskiego oraz dowiedzieć się jak wygląda praca w hucie szkła. Nie zapomniano też o wątku kulturalnym, czyli o niedzielnym plenerze malarskim w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej.

Tego samego dnia, w parku miejskim „Esplanada” odbędzie się rodzinny festyn. W programie mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży, m.in. malowanie twarzy specjalnymi farbami, bańki mydlane czy warsztaty graffiti. Wieczory w pierwszy majowy weekend zapowiadają się równie interesująco. Na sobotę zaplanowano występ zespołu tańca irlandzkiego oraz koncert RAGANA w Klubie Jazgot. Natomiast w niedzielę będą dominowały jamajskie klimaty. Podczas festynu odbędzie się Majowy Wieczór SoundSystemowy, czyli świat dźwięków od reggae przez dancehall, breakbeat po muzykę elektroniczną oraz koncert reggowej gwiazdy Majowego Zawrotu Głowy - JUNIOR STRESS & SUN El Riddim Band.

– To tylko niektóre wydarzenia, które czekają na naszych gości – podkreślają organizatorzy. Szczegółowy program imprez dostępny jest na oficjalnej stronie miasta www.szklarskaporeba.pl. Sąsiednie Piechowice zapraszają na Majówkę-Grillówkę, która odbędzie się w sobotę, 1 maja w parku przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.piechowice.pl. – W razie deszczowej pogody impreza nie odbędzie się – uprzedzają organizatorzy. Wydarzenia obu majówek zostały (umyślnie bądź nie) tak rozplanowane, że każdy z zainteresowanych będzie mógł uczestniczyć w imprezach na terenie obu miejscowości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Wsparcie Straży Miejskiej

Rowerowa wycieczka pamięci Mariana Południkiewicza

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~czarna 30-04-2010 9:52
a co zaplanowano w naszej JELONCE /
~Jeleniogórzanin69 30-04-2010 11:14
A w Jeleniej nic, cicho i głucho. Pewnie dlatego, że wszyscy chętni znajdą zajęcie w Karpaczu i Szklarskiej. Brawo, brawo panowie władcy miasta. Idąc na imprezy do sąsiednich miejscowości nie zapomnijcie zgasić światła bo szkoda prądu. A Jelenia Góra to ponoć miasto turystyczne - niedługo będzie chyba tylko okazem nieudolności włodarzy miasta, istny skansen, pachnący nudą, zwątpieniem ...................
~grilowicz 30-04-2010 12:30
Wybieram się na grilowanie do Jagniątkowa, Gospoda Wedle Bucków, organizuje grilowanie 1 maja od 13, nieźle karmią
~J23 30-04-2010 12:33
jak to co zaplanowano ?. Wiele imprez : msze święte ,pielgrzymkę ,wycieczke na Krzyrz Milenijny,spotkania z twoim proboszczem.Tyle imprezek na te trzy dni to chyba starczy dla mieszkańców Jeleniej.
~:-) 30-04-2010 17:25
A ja lece na mazury nad jeziora do znajomych :-) bo tu fakt władze jeleniej nic nie robią dla mieszkańców he he, porażka.... to jest gorsza wieś od tych wiosek co są pola i krowa tam przynajmniej coś się dzieje :-)
~Tomy M. 30-04-2010 22:50
W Jeleniej Górze a konkretnie w Jagniątkowie 1 maja jest podobna impreza! Zapraszam w imieniu organizatorów! :-)
~bang 1-05-2010 7:15
a co mają zrobić? grilowanie na placu ratuszowym?sprowadzić jakiś zespół ludowy aby sobie śpiewał?...chyba lepiej pogrilować w małych ładnych miejscowościach wokół jeleniej niż na balkonie, lub pięknych zadbanych podwórkach...przecież na tym to polega,aby spędzić weekend w cichym zielonym, spokojnym, miejscu...ehhh ludzie
dolnoślązak 1-05-2010 12:17
A ja odbędę obowiązkowy pochód 1-majowy. Udaję się szlakiem byłych knajp i budek z piwem. Rozpoczynam od knajpy dworcowej PKP, przez PTTK, Klub "Relaks", "Europa", "Karaś", "Stylowa".
dolnoślązak 1-05-2010 12:19
Po drodze wpadnę do garnizonowego na nabożeństwo poświęcone Św. Józefowi.
~te 2-05-2010 11:27
miasto umarło, nic nawet dla dzieci, pewnie jak by Tesco było otwarte połowa Jeleniej by tam siedziała

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowy dyrektor MZDiM

Romantycznie lub z rodziną przez Bukowiec

Inauguracja "Bezpiecznych wakacji"

„Wielkie Otwarcie Single Track” już w sobotę  

Procesja na Zabobrzu

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1368
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%