MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Majówka ze zwierzakami pełna atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 maja 2015, 15:15
Aktualizacja: Niedziela, 17 maja 2015, 7:39
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Tegoroczną, XXIV edycję „Majówki ze zwierzakami” rozpoczęła parada jeleniogórskim deptakiem z udziałem przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w którą włączyli się mieszkańcy ze swoimi pupilami. W sobotnie (16.05) przedpołudnie barwną paradę, która przeszła ulicami: 1 Maja i Konopnickiej na Plac Ratuszowy poprowadzili przedstawiciele policji, straży miejskiej i GOPR–u.

- 24 lata organizujemy już „Majówkę ze zwierzakami”. Był to nasz pomysł, pierwszą robiliśmy w schronisku, gdzie byli tylko wolontariusze, kilku nauczycieli i jedna pani dyrektor. Rozrosło się to w taki sposób, że dzisiaj uczestniczy 570 dzieci ze wszystkich szkół i przedszkoli – powiedziała organizatorka Anna Ragiel.

Po dotarciu na miejsce i oficjalnym rozpoczęciu dzieci i młodzież rozpoczęły grę edukacyjną, w której na każdej ze stacji zdobywały punkty za wykonanie zadania, bądź poprawne odpowiedzi.
- Pytamy młodzież i przedszkolaków, co znaczy GOPR, a także o rolę zwierząt w akcjach ratowniczych. Młodzież wykazuje się dużą wiedzą na temat bezpieczeństwa w górach oraz o udziale psów w akcjach różnego rodzaju – powiedział Waldemar Bartnicki, ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR.

W organizację święta miłośników zwierząt włączył się Polski Związek Łowiecki, na którego stacji dzieci zdobywały kolejne punkty w grze edukacyjnej. Była również okazja posmakowania kuchni łowieckiej. - Częstujemy naszymi wyrobami kuchni myśliwskiej. Jest kiełbasa z dzika, szynka z dzika, chlebek, smalczyk z dzika i ogórek kiszony. Każdy, kto chce się poczęstować dostaje pytanie dotyczące łowiectwa i bez względu na to czy odpowie pozytywnie, czy nie, będzie mógł się poczęstować - mówił Marian Klasiński z zarządu okręgowego PZŁ w Jeleniej Górze.

- Świetnie się bawię, najbardziej podobało mi się chodzenie na czworaka przez przeszkody i tunel – stwierdził 8-letni Adaś. Kocham pieski, uwielbiam chodzić ze swoim na spacery i bawić się z nim – powiedziała 10-letnia Ania.

- To nie tylko edukacja i uczenie najmłodszych odpowiedzialności za swoje zwierzęta, ale również nawiązywanie przyjaźni między ludźmi. Wszystkie szkoły i przedszkola mogą zaprezentować swój program artystyczny - dodała A. Ragiel.

Na zakończenie imprezy zagrały dwa zespoły sygnalistów myśliwskich: Durlakowe Rogi z Kamiennej Góry i Odgłosy Kniei z wałbrzyskiego okręgu łowieckiego.

Film Telewizji StrimeoTV

Ogłoszenia

Czytaj również

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

JBO: Ogrodzenie boiska w Parku Norweskim

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Dostawca 16-05-2015 17:31
Wiktor coś nie widzę cię na zdjęciach ale nie martw się jutro będziesz na zdjęciach z wędkowania
~ 16-05-2015 18:00
I co myśliwi robili za miłośników zwierząt?
~ona 16-05-2015 18:27
a gdzie te zwierzeta?????chcialam je poogladac??
~kk 16-05-2015 18:36
a piesków jak na lekarstwo impreza dla tych pajaców z wyzyn a cholata na placyk po imprezie na placu gril na spółdzielczej u piesków dla swity tak swietuje peło dlaczego nie ma zdjec ze spółdzielczej
~jano 16-05-2015 19:49
Witajcie ślepe ... ! Tableteczek dzisiaj nie zażyliście? Popsuł się wzrok? A jakie fotki chciałeś widzieć, zboczku? Może dla ciebie dzieciaki miały tańczyć na rurze? Przykre... Pedzie siedzą w domciu i czekają na trzęsienie Ziemi...Nie nastąpi.Włączcie cymbały optymizm ,może nawet włączcie się do zabawy a była naprawdę warto . Dziekujemy pięknie organizatorom ,młodzieży szkolnej i przedszkolakom,organizacjom wspierającym , służbom i redaktorowi za zdjęcia oddające klimat imprezy,także panu Bogu za słoneczną pogodę .Do zobaczenia za rok na XXV Majówce ze zwierzętami
~AaaaaaA 16-05-2015 20:04
Grupka lokalnych polityków się promuje, kosztem dzieciaków z przedszkoli i podstawówek. Przewodnicząca komisji oświaty imprezę organizuje to trzeba szkołę pokazać.
~jaaa 16-05-2015 20:45
i co to za majówka,gdzie te zwierzaki?no chyba ze na scenie stare lamusy uwazani sa za stado baranow ;)
~bajbuza 16-05-2015 21:15
szynka ,kiełbasa i smalczyk z DZIKA ! wypisz wymaluj MIŁOŚNICY zwierząt
~aBC 16-05-2015 21:55
Akcja może i fajna dzieci czegoś się dowiedziały , ale czy ten Bidul na Spółdzielczej dzięki temu coś zyskał np finansowo i poprawią się dzięki tej akcji warunki w jakich przebywają te bezdomne biedaki to śmie wątpić .
~darojg 16-05-2015 23:00
Jeleniogóskie miedia ! WTSYD! dzisiaj pożegnaliśmy jedną z najbardziej zasłużonych jeleniogórzanek! Panią IZABELĘ BARCZYK. Panią doktor nauk medycznych. długoletnią ordynator okulistyki w szpitalu cieplickim. Twórczynię pierwszej w Polsce prywatnej kliniki okulistycznej " Wzrok". Lekarki , która zawsze miała czas dla pacjenta. Uratowała wzrok niejednemu jeleniogórzaninowi. Czesć jej pamięci!
~ 17-05-2015 4:09
Była kiełbasa z dzika,to dlaczego nie było pieczonego psa?
~ 17-05-2015 6:43
Myśliwi ciągle bredza że mięso z dzika zdrowe a dzik jak świnia i padline i odchody też polyka i dwa większość mysliwych jest otyla a peprza że dbają o zdrowie myśliwy najczęściej jest to zakompleksiony ludek który jak sobie strzeli uważa że staje się twardym mężczyzna myśliwi w większości to psychologiczne wraki albo c...y
~nauczyciel 17-05-2015 12:46
Każdego roku uczestniczę z uczniami mojej szkoły w Majówce, zawsze dzieci są zadowolone, od dwóch lat bierzemy udział w grze edukacyjnej , podczas której dzieci oprócz punktów zdobywają różne gadżety, co bardzo je cieszy. Świetne czapeczki dla dzieciaków i lody w tym roku były przyjemnym dodatkiem dla młodych wielbicieli zwierząt.Rodzice również nas wspierają i dziękuję im bardzo za pomoc w transporcie naszych plakatów i emblematu szkoły. Zatem dziękujemy organizatorom za tegoroczną imprezę!
~ 17-05-2015 23:34
Organizatorzy Majówki ze zwierzakami, po co ten spęd i pokazówka na Placu Ratuszowym, zaproście na Spółdzielczą niech wszyscy zobaczą w jakich warunkach przebywają tam zwierzęta.
~xx23 18-05-2015 10:45
A gdzie zwierzęta skoro majowka ze zwierzętami i po ch...a tyle fotek aż 148 tylko jakies dzieciaczki Paniusie a zero zwierząt nie sztuka wypstrykac gownianych fotkę tylko zrobić mniej a dotyczące tematu
~Jeleniogórzanka 18-05-2015 11:49
Szkoda,ze z tej okazji nikt nie POMYŚLAŁ aby zabrać na spacer piesków ze schroniska... może powinniśmy się i tym zajać...aby zapomniane pieski również miały RADOCHĘ takiej corocznej MAJÓWKI ZE ZWIERZETAMI !?! tak już się dzieje w innych miastach w Polsce !!!
~jano 20-05-2015 15:31
Pieski ze schroniska to zwierzęta chore,żle traktowane przez swoich,,przyjaciół zwierząt" dlatego spacer z nimi wśród tłumu to przedsięwzięcie bardzo ryzykowne.Kto jest aż tak głupi aby tego nie rozumieć .W takim przemarszu wg.mnie mogą uczestniczyć jedynie bardzo spokojne zwierzęta,obyte z taką sytuacją Drodzy onaniści ! Zastanówcie się czy warto idiotycznie komentować ,czy wystarczy puścić bąka dla poprawienia samopoczucia
~ 21-05-2015 23:35
To puść sobie bąka, nawet dwa, ulżyj i nie obrażaj innych.
~ 9-08-2015 14:34
jedna z zapytanych przez dziennikarke osob jakias taka nietomna albo sie napilaa albo zjadl za duzo bo jej wypowiedz to żenada bo kto tak mowi :- , znajomosciom ," oraz- ,,takich ogólna wiedzom "a takze ,, muszom nad pewne pytanie"- no, no oby takim, , mówcom" byc to trzeba nielada znajomosci jezyka polskiego- nauki i oczytania-
~ 9-08-2015 14:39
ktos z forumowiczow pyta gdzie zwierzeta - ano jedna pijana swinia w caly czas sie petała po placu i udawala waznego dzialacza

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Magistrat do remontu

Czyżby Andrzej Duda?

Jan Sopata na emeryturze

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Zgon obok lokalu wyborczego

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
579
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%