MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Majówka ze zwierzakami już jutro. Będzie się działo!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 maja 2015, 8:02
Aktualizacja: Sobota, 16 maja 2015, 8:43
Autor: Angela
Fot. Archiwum
W sobotę (16.05) odbędzie się największa jeleniogórska impreza przyjaciół zwierząt – XXIV Majówka ze Zwierzakami! W tym roku podczas imprezy zaprezentują się wszystkie jeleniogórskie szkoły podstawowe, które wystąpią na Placu Ratuszowym. Osiem jeleniogórskich przedszkoli weźmie natomiast udział w grze edukacyjnej. Wszystkich mieszkańców wraz z ich pupilami organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy i przemarszu w barwnej paradzie, która o godz. 10.00 wyruszy z placu przy Kościele Łaski (d. Garnizonowy).

Łącznie we wspólnej zabawie weźmie udział około pół tysiąca dzieci. – Jest to nauka szacunku do zwierząt i przyrody poprzez zabawę – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, organizator. – Wszystkie dzieci otrzymają piękne koszulki i czapeczki z nadrukowanymi odblaskowymi łapkami. Dodatkowo rozdamy kalendarze, w których swoją działalność prezentują uczniowie jeleniogórskiej szkoły specjalnej, a także rozdane zostaną publikacje edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego – dodaje radna Anna Ragiel.

W tym roku w komitecie organizacyjnym imprezy – poza organizatorami głównymi: Anną i Eugeniuszem Ragiel - znaleźli się: Małgorzata Wrotniewska, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 27 w Jeleniej Górze, Jacek Falkenberg z Karkonoskiej Grupy GOPR oraz Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Do organizacji imprezy włączyło się aż 20 różnych instytucji, w tym Polski Związek Łowiecki.

– Włączając się do tej imprezy chcemy pokazać czym naprawdę się zajmujemy – mówi Jan Rokosz, przedstawiciel komisji kultury, etyki i promocji łowiectwa przy zarządzie okręgowym w Jeleniej Górze. – Naszym głównym zadaniem jest bowiem ochrona zwierząt oraz edukacja. Wielu uważa, że zajmujemy się tylko polowaniem, a to nie jest prawda – dodał.

Paradę, która przejdzie ul. 1 Maja i Konopnickiej, poprowadzą przedstawiciele policji, straży miejskiej i GOPR-u. Następnie uczniowie szkół podstawowych będą występować na scenie, a jeleniogórskie przedszkolaki wezmą udział w grze edukacyjnej.

– Na pomysł zorganizowania gry edukacyjnej wpadliśmy w minionym roku. Polega ona na tym, że wszystkie podmioty biorące udział w imprezie przygotowują zestawy pytań teoretycznych i praktycznych – wyjaśnia Jacek Falkenberg. – Zadania teoretyczne są dla przedszkolaków, a praktyczne dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Każdy uczestnik musi przejść przez wszystkie stanowiska, odpowiedzieć na pytania i wykonać wszystkie zadania, za które otrzyma punkty. Dużą atrakcją będzie pokaz tresury psów (w godz. 13.00 – 13.30), który w tym roku poprowadzą instruktorzy z Ośrodka Szkolenia Psów z Lubania – dodaje ratownik GOPR.

Na finał imprezy zagrają dwa zespoły sygnalistów myśliwskich: Durlakowe Roki z Kamiennej Góry (zespół powstał w latach 2006-2007) i Odgłosy Kniei z wałbrzyskiego okręgu łowieckiego. Oba zespoły koncertują w całej Polsce, a ostatnio można je było usłyszeć w Operze Wrocławskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Koderzy ze Ścięgien

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~kajmannasmyczy 15-05-2015 14:01
"zaprezentują się wszystkie jeleniogórskie szkoły podstawowe, które wystąpią na Placu Ratuszowym" - jak już te szkoły w magiczny sposób dotrą na Plac Ratuszowy (jak one się tam pomieszczą?!) to będzie jeleniogórski "Taniec z budynkami" ? Angela MISZCZ!
~aaaak 15-05-2015 15:47
i znowu będą miętolone w rękach, targane w transporterach zestresowane chomiczki, świnki itd. wystawione na hałas, zapachy innych zwierząt, wiatr... Sama przyjemność dla zwierząt...
~ 15-05-2015 16:30
Ale to i tak lepsze niż teatry bo przynajmniej uczy dzieci podejścia do zwierząt właściciel powinien chronić przed pieszczotami nie jestem zwolennikiem zwierząt domowych wole te dzikie wolne ale to jest edukacja psy koty konie itd urodziły się takowymi i szacunek im się należy dla ludzi może to być edukacyjne i również rozrywka
~ 15-05-2015 20:56
Co ja słyszę? Dzieci z ośmiu jeleniogórskich przedszkoli? W Jeleniej Górze jest przynajmniej 15 przedszkoli. Szkoda że organizatorzy o tym nie pamiętają. Ta pseudo "Majówka ze zwierzętami" nie ma nic wspólnego z miłością do zwierząt.
~tolek 15-05-2015 22:28
Udział przedstawicieli związku łowieckiego to jakaś paranoja. A może dołączą jeszcze właściciele ubojni. Precz z mordercami zwierząt !
~ 15-05-2015 22:46
Nie no jak są myśliwi to jakaś paranoja zblazowani mordercy co to za impreza?
~ 15-05-2015 23:07
No właśnie to jest taka impreza na pokaz, raczej dla kochających zwierzęta -inaczej.
~korektor 15-05-2015 23:08
Hipokryzja związku łowieckiego powala na kolana.... MASAKRA!!!
~ura bura 16-05-2015 8:23
Myśliwy-cwaniaczek ze sztucerem i celownikiem optycznym ,schowany na ambonie i się chełpi co to on nie upolował...A idź cwaniaku polować gołymi rękoma na zwierza Wtedy równe szanse.Tak to tylko morderca ...
~no tak 16-05-2015 8:50
Wielkie niedopatrzenie.W imprezie powinni brać tez uddział panowie w towarzystwie prądu ,noży ,siekier i maszyn obracających krowy -ubój rytualny -i wtedy przedszkolaki dowiedzą się co jedzą?
~korektor 16-05-2015 12:24
Stworzenie pojęcia "etyka łowiectwa" jest tak samo absurdalne jak "dobre morderstwo"... Brak słów :\

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ciekawa inicjatywa rodziców z SP8  

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Nowa rektor w KPSW

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Czas na egzamin ósmoklasisty

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
518
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%