MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Majówka w Bukowcu pełna atrakcji

Wiadomości: Region
Czwartek, 26 kwietnia 2018, 7:24
Autor: WAC
Fot. Organizator
Zwiedzanie pałacu, wystawy, koncert, prelekcja, spektakl, kiermasz rękodzieła to tylko niektóre z atrakcji Majówki w Bukowcu, która potrwa od 28 kwietnia do 6 maja.

Na terenie parku krajobrazowego oraz w obiektach pałacowo-folwarcznych, Związek Gmin Karkonoskich oraz Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej przygotowały szereg wydarzeń i atrakcji. Coś dla siebie znajdą zarówno turyści z daleka i bliska, mieszkańcy okolicy i każdy miłośnik piękna, plenerów i wiosny.

Podczas długiego majowego weekendu w godzinach 11.00-17.00 będzie można zwiedzać pałac. Od 1 do 6 maja w godz. 12.00-18.00 przed Artystyczną Stodołą zaplanowano kiermasz rękodzieła i produktów regionalnych.

1 maja o godzinie 14.00 w pałacu rozpoczną się: wernisaż wystawy malarstwa Dariusza Tworka oraz prelekcja o zabytkach Kotliny Jeleniogórskiej. Kolejny wernisaż, tym razem wystawy "Karkonosze na starych mapach, rycinach i litografiach" ze zbiorów Petera Bergmanna, zaplanowano o godzinie 16.00, zaś godzinę później w Artystycznej Stodole rozpocznie się koncert zespołu Sisters in Jazz.

Na 3 maja organizatorzy majówki przygotowali: o godz. 12.00 spacer ze zwiedzaniem parku krajobrazowego i założenia pałacowo-folwarcznego, o godz. 15.00 spektakl klauna Rufi-Rafi (Artystyczna Stodoła), zaś 4 maja o godz. 17.00 spektakl młodzieżowego teatru Cień Palca Że Nie pt. „Numery”, na motywach opowiadania Olgi Tokarczuk Artystyczna Stodoła). Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Weekend w Bukowcu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 26-04-2018 10:16
Miejsce piękne, gdyby jeszcze nie te nie dziesiątki ruder straszące w okolicy,było by swietnie.
~Ewa 27-04-2018 9:48
A tuż obok największa śmierdząca atrakcja - wysypisko śmieci

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Tak nie wolno parkować!

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Z wrocławskiego muzeum do Książa

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
346
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%