MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Majówka na czterech łapach

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 28 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 maja 2006, 17:13
Autor: Komar
Fot. Arek, G. Bielewicz
Miłośnicy psów, kotów i innych zwierzaków, które żyją z ludźmi, już po raz piętnasty zebrali się na placu Ratuszowym podczas Majówki ze Zwierzętami. Zgromadzonej publiczności nie przeszkadzało zimno i pochmurna pogoda.

Majówkę tradycyjnie organizuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce oraz Urząd Miejski w Jeleniej Górze. W tym roku przyłączyli się też młodzi działacze stowarzyszenia Wspólne Miasto.

Prezydent Józef Kusiak wyróżnił w ratuszu zasłużonych dla TOnZ-u oraz uczestników akcji „Suchy chleb ratunkiem dla zwierząt”. Przed południem właściciele czworonogów przeszli przez centrum miasta ze swoimi pupilami pod scenę ustawioną na placu ratuszowym.

Tam przez ponad godzinę odbywały się pokazy tresury psów Straży Granicznej oraz Straży Ochrony Kolei. Zwierzęta pokazywały, co może zrobić wyszkolony pies. Przechodziły przez rury, skakały przez przeszkody. Najbardziej widowiskowe były pokazy obezwładniania uzbrojonych przestępców. Psy błyskawicznie rozprawiały się z nimi, nawet jeśli jechali samochodem.
Wystąpili też młodzi zawodnicy jeleniogórskiego klubu judo w pokazie walk.

Spragnieni konnych przejażdżek mogli skorzystać z bryczki prowadzonej przez kowbojów z Western City w Ściegnach.
Na scenie licznie wystąpiła młodzież i dzieci w programach przygotowanych przez swoje nauczycieli. Dzieci to najczęściej uczestnicy akcji pomocy czworonogom w Schronisku dla Małych Zwierząt.

Pieniądze zebrane podczas majówki zostaną przeznaczone na wsparcie placówki, w której przybywa zwierząt. Na scenie zlicytowano kota i psa ze schroniska, które znalazły nowych opiekunów.
Majówkę zakończył występ jeleniogórskiego zespołu "Soft Light Fire".

Ogłoszenia

Czytaj również

Wrzuć nakrętki – dla dzieci

Co z dużą ilością nakrętek?

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Andrzej 28-05-2006 12:59
Był jeszcze konkurs dla dzieci moj syn wygrał rower :) dlaczego o tym nie napisaliscie ??
~Redakcja 28-05-2006 13:03
Bardzo gratulujemy synowi pana Andrzeja! - Brawo
~jeleniogórzanka 28-05-2006 15:08
Brawo dla Stowarzyszenia Wspólne Miasto Pana Roberta Prystroma i jego ekipy za wspaniały konkurs i super nagrody.Dzieciaki pokazały co umieją.
~VIOLA 28-05-2006 17:30
CUDOWNY POKAZ
~kasiek 28-05-2006 17:57
Tak ! Stowarzyszenie "Wspólne Miasto" tego potzrebujje JJelenia Góra. JJuz wiemy na kogo głosować :)))
~NERO 28-05-2006 19:47
Wspaniały pokaz tresury paów SOK i SG, a gdzie są psy policyjne?
~Fanka 28-05-2006 20:01
Straż Ochrony Kolei postarała się... Gratulujemy psów !
~mm 28-05-2006 20:39
Majowka to swietna impreza. Dziwie sie tylko, ze ludzie przez to uwielbiaja Prystroma!!! Przeciez to populista, ktory nie ma pojecia o rzadzeniu. Cieszmy sie, ze bylo milo. Fajne zwierzaki itd, ale dajmy spokoj polityce, ktore sprytnie potrafi wykorzystac taka impreze i zbalamucic kolejnych naiwniakow!!!
~bom bom 28-05-2006 23:19
A ja mam jedno pytanie, dlaczego na majowce wystepuja zawsze psy, ktore uczone sa atakowac przestepcow, lapac ludzi itp. A nigdy jeszcze nie pokazano psow ratowniczych, ktore RATUJA LUDZIOM ZYCIE?? Przeciez GOPR w naszym miescie ma takie psy, ktore moga pokazac jak sie ratuje czlowieka. To chyba lepsze niz kalaszniokowy, strzaly w powietrze i panowie z SOK, ktorzy nawet nie moga wjechac na plac samochodem, bo im ludzie przeszkadzaja:)
~zyrant 28-05-2006 23:31
Lepszy Prystrom populista niż Kusiak partacz.
~ratuszowy ludek 29-05-2006 13:04
Czy Jelenia Góra potrzebuje "Wspólnego Miasta" to jeszcze zobaczymy. Na podstawie błędów w jednym zdaniu zrobionych przez "Kasieka" trudno powiedzieć , że "Kasiek" lepszy od Kusiaka . Rację ma "mm" nie mieszajmy zwierzaków do polityki
~Maura 29-05-2006 13:06
Gorące brawa dla Pani Anny Ragiel, która od lat tak aktywnie działa na rzecz zwierząt, organizuje majówkę, szuka sponsorów i całym sercem oddaje się sprawom naszych braci mniejszych.
~Danuta Razmysłowicz 29-05-2006 23:08
Na prośby dzwoniących do mnie jeleniogórzan pozwolę sobie wyrazić swoja opinię. Szanowni Państwo, ,,Majówka ze zwierzakami" jest fenomenen na skalę Polski. Policja jeleniogórska jest dumna, że miasto Jelenia Góra i powiat jeleniogórski zamieszkują tak wspaniali ludzie. Za pośrednictwem jelonki pragnę podziękować współorganizatorom i wszystkicm środowiskom lokalnym, które włączyły sie do przeprowadzenia imprezy. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i do zobaczenia na kolejnych imprezach. sierż.szt. Danuta Razmysłowicz Specjalista Sekcji Prewencji ds. Prewencji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
~adi 1-06-2006 23:57
A czemu nie ma wzmianki o loteri i wolontariuszach, którzy ja prowadzili? A tak to w ogóle oddano w dobre ręce tylko szczeniaka:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Znowu auto na chodniku

Porozumienie dla rozwoju turystyki w regionie  

Śmierć na żwirowni

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
984
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%