MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Majątek za grosze

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Piątek, 14 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 14 września 2007, 6:57
Autor: DOB
Fot. Archiwum
Sprzedali samochody za złotówkę, teraz odpowiadają przed sądem.

Po wakacjach na wokandę wraca sprawa przekształceń w karpackim Centrum Pulmonologii i Alergologii, na których – zdaniem prokuratury – skarb państwa stracił 10 milionów złotych.

Prowadzący tę operację lekką ręką wyzbywali się państwowego mienia za grosze, nie bacząc na wycenę środków przeprowadzonych przez rzeczoznawców. I tak na przykład za symboliczną złotówkę sprzedawali komputery a nawet samochody. Lista przedmiotów sprzedanych za złotówkę wynosi ponad 120 pozycji! Na trop nieprawidłowości wpadła Najwyższa Izba Kontroli, która zawiadomiła prokuraturę.

To jednak tylko jeden z zarzutów i to nie najważniejszy. Prokuratura zarzuca oskarżonym, że sprzedali budynki centrum wraz z gruntem za cenę pięciokrotnie niższą od wyceny. Budynki warte były ponad 11 milionów złotych a sprzedano je spółce za 2,3 mln złotych.

Na ławie oskarżonych zasiada 6 osób. Wśród nich jest m.in Beata B. – likwidator centrum a także były burmistrz Kamiennej Góry Artur Z. W owym czasie był on członkiem zarządu województwa – organu prowadzącego centrum. Miał z ramienia zarządu nadzorować przekształcenia.

Na razie próżno spodziewać się końca sprawy. Do przesłuchania pozostało jeszcze także kilku świadków. Ponadto sąd na wniosek obrony poprosił zarząd województwa o informacje dotyczące przekształceń w szpitalu Izer Med w Szklarskiej Porębie. Być może obrońcy będą chcieli porównać oba przekształcenia i wskazać podobieństwa.
Termin najbliższej rozprawy zaplanowano na 18 września.

Ogłoszenia

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Wrocławski festiwal światła – tego nie było!

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~xxx 14-09-2007 9:03
no prosze,ciekawe komu sprzedawali,jak zwykle rodzina i znajomi sie obkupili.Chetnie sam bym cos kupil,ale coz nie znam z tamtad nikogo....hihihi. A wogole,nie jestem zdziwiony to ostatnio nasz chleb powszedni.
~Jogi 14-09-2007 13:41
Tak własnie powstają fortuny! Na wydrę!
~Uśka 14-09-2007 19:12
opluć kogoś bardzo łatwo.Dlaczego nikt nie mówi że zachowało sie lecznictwo.Gdyby kupił jakiś Adolf to pa pa nie pchał by sie w szpitalik.Dlaczego prasa nie pisze w jakim stanie były te "samochody" oj ale najważniejsze ,że można zapełnić luki w prasie i tak w ogóle to zakupili pracownicy jest to spółka akcyjna.Każdy kupił kawałek miejsca do pracy a praca wcale nie jest taka lekka.Pani Bokiej pojedźcie ćwoki i zobaczcie jakie cacko zrobiła z Centrum aby wasze bachorki potworki mogły tam w komfortowych warunkach leczyć sie .
~Robi_nr_1 14-09-2007 19:19
A to Polska właśnie...
~Do Uśka 14-09-2007 21:42
I sama się przy okazji wybudowała, he.he.
~ja 14-09-2007 22:18
Znamy to "cacko"–odpicowane,owszem,a że dachy ciekną...no cóż,pani prezes na wszystkim zawsze znała się najlepiej sama...Chyba fajnie rozbudowuje się firmę za ukradzione,jakby nie patrzeć,pieniądze.A czy to dla bachorków?Na pewno dla zabezpieczenia godnej przyszłości własnym (potworkom?),dla realizacji własnych megaambicji,dla niemałej kasy.Ale to miłe,że jednak jacyś fani pozostali,mimo,że koniunktura się zmieniła.Dobrze,że jelonka śledzi tą sprawę,może sprawiedliwości choć trochę stanie się zadość.A może nie ,jak to często bywa.Toczący sięproces nie przeszkadza w organizowaniu przez naszą ulubienicę konferencji dla zarządzających służbą zdrowia–rola przywództwa w zarządzaniu.No cóż,póki przywódca bez wyroku...jakoś kasę trzeba zarabiać,gdy jedno żródełko przyschło.Pozdrawiam kibicujących sprawie,ciekawe,jak się zakończy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwają prace na rzece

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Na miejskie inwestycje

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Budują ekopostojownię

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
587
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%