MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Maja Włoszczowska zwycięża w Val di Sole

Wiadomości: Val di Sole
Sobota, 31 lipca 2010, 13:17
Aktualizacja: 20:07
Autor: arec
Fot. K.Żurawski
Przed tygodniem w szwajcarskim Champery Maja pojechała poniżej oczekiwań i zajęła 15 miejsce. Dlatego przed dzisiejszym wyścigiem Pucharu Świata cele jakie sobie stawiała były ostrożniejsze – „pojechać najlepiej jak potrafię”.

Od początku wyścigu srebrna medalistka z Pekinu uplasowała się w czołówce. Po pierwszej rundzie zajmowała 4 miejsce, za kanadyjką Catheriną Pendrel oraz amerykankami Willow Koerber i Georgią Gould.

Jednak już na początku drugiego okrążenia Maja wyprzedziła amerykanki i trzymała się blisko prowadzącej Pendrel. Po zakończeniu drugiej rundy miała do niej 17 sekund straty. Tuż za Mają znalazła się Czeszka Katerina Nash.

W 3 rundzie Maja razem z Pendrel uciekły pozostałym zawodniczkom i ten etap zakończył się prowadzeniem Polki, która miała przewagę 1 sekundy nad kanadyjką.

Niewiele się zmieniło w 4 rundzie. Dopiero w końcówce prowadzącą dwójkę próbowała dogonić Rosjanka Kalentiewa, ale w tym momencie na atak zdecydowała się Maja Włoszczowska i rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Polki. 5 sekund później na mecie pojawiła się Pendrel. Irina Kalentiewa zajęła trzecie miejsce ze stratą 14 sekund do Mai.

Kolejna z Polek, Anna Szafraniec była 14, Magdalena Sadłecka 29, Paula Gorycka 35, a Katarzyna Solus 40.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świetne występy i medale w Turku

Mają w nosie pieszych

KTS na czele tabeli

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~biker 31-07-2010 13:52
niech nasi kopacze piłki jej spytaja sie ile ona dziennie trenuje by osiagac sukcesy..... polski piłkarz jak ma dwa treningi w dniu po 2 godz to juz bunt i trenera zwalaniaja.....
~fan 3-08-2010 0:32
a maja mieszka u mnie na dzielni i wymiata pozdro i gratulację

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Seniorzy świętowali

Milanos tuż za podium

Bulwar Cieplicki otwarty!

Jubileuszowy trening

Pamięci Henryka Tomaszewskiego

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
315
Tak
62%
Nie
36%
Nie wiem
3%