MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Mają pod górkę. Przez remont tarasów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 19 listopada 2011, 8:29
Aktualizacja: 9:54
Autor: Angela
Fot. Angela
Mieszkańcy kilku kamienic przy ulicy 1 Maja nie mogą korzystać z przejścia prowadzącego na trakt śródmiejski z powodu remontu tarasu od strony podwórek.

Od około półtora miesiąca jeleniogórzanie tam mieszkający, by dostać się do domu, muszą nakładać drogi chodząc stromą ulicą Górną.
- Narzekają przede wszystkim osoby starsze, które mają problem z poruszaniem się, a teraz muszą jeszcze nadkładać kilkudziesięciu metrów. Wszystko przez opieszałość miasta, które remont prowadzi tyle czasu. Nikt nas nie informuje, ile jeszcze potrwają te prace, ale z tego co widzimy, szybko się one nie skończą – usłyszeliśmy od mieszkańców.

– Rozumiemy, że te roboty muszą być wykonane, bo są prowadzone na nasz wniosek, ale chcemy, by ZGKiM nadzorujący tę inwestycję zabezpieczył jakoś ten teren i otworzył nam bramę i przejście w budynku. Idzie zima, już jezdnia jest śliska, a co będzie jak spadnie śnieg? – pyta Jerzy Kowalski, jeden z lokatorów.

Jerzy Lenard, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze tłumaczy, że przez długi czas był problem ze znalezieniem wykonawcy za kwotę, jaką na ten cel przeznaczyło miasto.

– Znaleźliśmy wykonawcę, ale naszym warunkiem była dobra jakość tych prac. Remont tarasu natomiast jest o tyle skomplikowany, że musi być na nim położone kilka warstw betonu. Te warstwy muszą kolejno zasychać. Wszystko to trwa, a podczas robót nie możemy nikogo wpuścić na plac budowy. Przejście dla pieszych powinno być udostępnione mieszkańcom za dwa – trzy tygodnie. W przyszłym roku natomiast założymy tylko wierzchnią warstwę tego tarasu, bo przed zimą nie uda nam się już wykonać tych prac – mówi szef jeleniogórskiego ZGKiM.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Śmierć na żwirowni

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~j.g. 19-11-2011 9:11
Po co to było grzebać, teraz na koniec roku, wytrzymało tyle to by wytrzymało zimę - kto planuje wylewanie betonu w okresie mrozów
~MIESZKAŃCY 19-11-2011 9:33
Dla wyjaśnienia z przejścia korzystają również lokatorzy budynków 7i9, 15,17, 19i21. ciekawi mnie natomiast jak to ZGL WYKONA ZA 3 TYGODNIE SKORO OD 2 TYGODNI NIKT TAM NIC NIE ROBI.
~mm 19-11-2011 10:02
swietne teksty na bramie, brakuje tylko ze zakaz fotografowania i nieupoważnieni do przejścia będą rozstrzelani.
~ 19-11-2011 11:23
takie zycie....
~jelgór 19-11-2011 11:34
przy okazji niech zgl zrobi tam równo pod sufitem, zeby mieszkańcy nie przychodzili do prasy z byle pierdółką!
~Bubak 19-11-2011 12:49
No tak, ale na fontannę przy ul.Wolności-Wojska Polskiego,ten "bubelek" dla nikogo za 1 mln zł ,to pieniądze i szybki wykonawca się znalazły?
~j.g. 19-11-2011 13:11
do jelgór - twoja ,,Głupota jest też pewnym stanem używania umysłu,, — Fiodor Dostojewski
~UuuAleSława 19-11-2011 14:03
haha dej no 2 zł ! mądre to, mądre? i do góry i kołami ;D ślizgam się tam codziennie jak ide pod tą górkę ;D
~ 19-11-2011 16:22
do jelgór - u ciebie też nie wszystko w porządku pod kopułą, wtrącasz się tam, gdzie ciebie nikt o zdanie nie pyta, filozofie grecki
~ 20-11-2011 22:31
Mieszkańcy budynków między ul. Górną a Galerią Karkonoską często wspominają normalne niezależne bramy wejściowe do 7 budynków. Było normalnie. Wiadomo ,że trzeba modernizować i unowocześniać, bramy zlikwidowano połączono sklepy po to żeby ponownie zostały rozdzielone ale bez bram O mieszkańcach nikt nie myślał. Miasto zafundowało nam najgorsze rozwiązanie.Do niektórych budynków musimy zejść piętro niżej po to żeby ponownie wejść na poziom ulicy i na piętra- skrajna głupota ! Jedynym dojściem jest nieszczęsny taras i zejścia kilkakrotnie remontowane-pacykowane za pieniądze miasta" Zanosi się na to ,że jeżeli Miasto nie przeznaczy większych srodków na porządny remont będzie kolejna tradycyjna lipa i strata pieniędzy. Wspólnota 11/13 Jerzy K.
~Mieszkańcy 21-11-2011 6:47
Szereg budynków od Galerii Karkonoskiej do ul. Górnej zamieszkuje ok.115 osób w różnym wieku w tym ludzie niepełnosprawni. Najbardziej tępe umysły nie posiadając dostatecznych środków na normalny i kompleksowy remont nie rozpoczynały by go o tej porze roku żeby rozgrzebać przejście , zamknąć i rozpocząć na wiosnę. Totalna głupota !!.Chodzenie pod ul.Górną po mokrej kostce jest ryzykowne nawet dla ludzi młodych a co będzie zimą czy lekkomyślni decydenci pomyśleli ? W obietnice ZGL-owskie że przejście będzie otwarte w okresie zimy nikt nie wierzy. Prawdziwe zdarzenie-wezwane pogotowie R zastało zamkniętą bramę musiało szukać innego dojazdu ! Kiedy zafundowany przez Miasto koszmar się skończy ?! Czy za ten bezsens ludzie biorą pieniądze ?
~Mieszkanka 21-11-2011 8:56
ZGL-owskie obiecanki-cacanki i pomimo wielu reorganizacji wciąż bzdurne ,nieprzemyślane decyzje,w wyniku których cierpią mieszkańcy . Żeby zabezpoeczyć taras i udostępnić mieszkańcom przejście potrzeba aż 3 tygodni ?!Pewnie nikt nie ma mądrej koncepcji jak to zrobić ! A my chodzimy pod(już teraz śliską) górke i wąskim wjazdem do naszych domów,pomiędzy wieloma samochodami osobowymi i dostawczymi , boimy się o nasze dzieci i starszych ludzi a zima tuż,tuż.Każdą decyzję można zmienić na lepszą i tego oczekujemy - może odpowiedzialni za ten stan rzeczy staną w końcu na wysokości zadania i mile nas zaskoczą .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Była zabawa na lotnisku

Ławki do remontu

Co z dużą ilością nakrętek?

W czwartek spotkanie z Elżbietą Jaworowicz

Bezpieczniej nad Kaczawą

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
943
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%