MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Mają na koncie 15 włamań

Wiadomości: Region
Wtorek, 1 lipca 2014, 14:02
Aktualizacja: 14:08
Autor: 112
Fot. 112
Policjanci z powiatu lwóweckiego ustalili i zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o szereg włamań. Zatrzymani kradli z mieszkań i budynków w budowie. Włamywali się również do altan i podwórkowych komórek. Straty związane z ich działalnością oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim prowadząc działania w sprawie szeregu włamań, do jakich doszło na terenie miasta, ustalili i zatrzymali podejrzanych o te zdarzenia trzech mężczyzn w wieku: 17, 21 lat i 23 lata. Jak ustalili policjanci, sprawcy działali od kilku miesięcy, za cel obierając w szczególności mieszkania i budynki w budowie. Ich łupem padały elektronarzędzia, materiały budowlane, a nawet – w jednym z przypadków – 80-kilogramowy piec. Mężczyźni mają również na swoim koncie włamania do altanek ogrodowych i podwórkowych komórek, z których w krótkim czasie na złom wywieźli przedmioty o wadze ponad 800 kilogramów.

- W jednym z przypadków sprawcy pod osłoną nocy weszli do studzienki telekomunikacyjnej na jednym z osiedli mieszkaniowych, a następnie obcięli i ukradli kilkanaście metrów przewodu telefonicznego, by potem uzyskaną miedź sprzedać w skupie – relacjonuje podkom. Kamil Rynkiewicz. - Nie oszczędzili nawet zabytkowego budynku przedszkola miejskiego, skąd wchodząc po drabinie skradli elementy miedzianego dachu – dodaje.

Łączną wartość strat oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. Zatrzymani mężczyźni podejrzani są w sumie o 15 zdarzeń, ale policjanci nadal ustalają rozmiar ich przestępczej działalności. Za kradzieże i włamania grozi kara do 10. lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Odpust na Śnieżce

Rowerzyści na "gazie"

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Yelonka? 1-07-2014 18:08
Piszcie o tym co dzieje się w mieście Jelenia Góra ewentualnie w powiecie a nie o jakimś gangu olsena ze Lwówka czy Gryfowa bo to nikogo na tym portalu nie obchodzi.
~Hajle Selasi 2-07-2014 21:41
Raczki ludzikom polamac,naucza sie uczciwie pracowac.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Pogoń za uciekinierem

Trwa akcjia Kaskadowy pomiar prędkości

Po akcji "Trzeźwy poranek"

Wypadek na "trójce"

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
581
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%