MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Mają haka na raka

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 5 stycznia 2008, 9:11
Aktualizacja: 9:11
Autor: TEJO
Fot. LENA
Licealiści z „Żeroma” podsumowali akcję informacyjną dotyczącą chorób nowotworowych. To kolejne działania młodzieży z ZSO nr 1 promujące zdrowy styl życia.

– W piątek w naszej auli odbył się wykład podsumowujący akcję zorganizowaną przez, między innymi, Annę Frąckiewicz i Bolesława Słocimskiego pod opieką Krystyny Reczki, nauczycielki biologii, a jednocześnie pedagoga szkolnego – poinformował Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego.

– Mamy nadzieję, że dzięki naszej kampanii choć trochę poprawiła się świadomość jeleniogórzan na temat nowotworów, a w szczególności profilaktyki nowotworowej – mówią organizatorzy akcji.

Dyrekcja i nauczyciele odczuwają ogromną satysfakcję, że uczniowie szkoły bardzo aktywnie włączają się w szereg bardzo pozytywnych działań profilaktycznych promujących zdrowie. Propagowali już zagrożenia wynikające z narkomanii, nikotynizmu, chorób serca, a teraz – chorób nowotworowych. – Sami promują przy tym zdrowy tryb życia poprzez udział w wielu imprezach sportowych.

– Wierzymy, że nasi rówieśnicy dzięki kampanii zrozumieli jak wielkie znaczenie ma prowadzenie zdrowego stylu życia. Nie chcemy by w następnych latach zapomniano o ciągłym zagrożeniu, jakim jest rak. Zamierzamy kontynuować prowadzenie kampanii także następnym latach włączając się ponownie w program „Mam haka na raka”. Liczymy na to, że uczestnictwo w tym projekcie stanie się tradycją naszej szkoły, która będzie przekazywana z pokolenia na pokolenie – zapowiadają pomysłodawcy działań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Razem bezpieczniej

Odbudują zbiorniki

Mistrzowie na otwarciu stadionu

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~gandalf 5-01-2008 13:37
Bolek wymiata !!!
playmen-piotr 5-01-2008 15:37
To naprawdę świetna inicjatywa, godna wsparcia i pochwały, żeby tylko jeszcze nie te kolejki do specjalistów, limity i tak dalej. Bo jeśli komuś niestety, przytrafi się ta okropna choroba, to niestety szybko można popaść w przygnębienie, i stracić wiarę w wyzdrowienie. Z pozdrowieniem, i obyśmy zdrowi byli i do szpitala nigdy nie trafili.
~Bolek 5-01-2008 18:30
Wiadomo.. ;)
~wolant 5-01-2008 23:05
ach.. znów nasz ukochany ŻEROM I LO:)))
~Polska - Spalarnia 6-01-2008 20:01
Nasz kraj to jedna wielka spalarnia, jeśli mówi się o zdrowym trybie życia to nie sposób nie wspomnieć właśnie o tym problemie. Palimy wszędzie i wszystko, w ogrodach i w piecach, spalamy gumę, plastik i wszelki odpad jaki tylko istnieje. APELUJĘ !!! zACZNIJCIE DZIAŁAĆ NA RZECZ OGRANICZENIA EMISJI TRUCIZNY DO POWIETRZA !!! My po prostu sami sie trujemy i nie pomoże nam nic , jeśli tego problemu nie rozwiążemy. Ludzie , którzy ogrzewają domy w sposób ekologiczny, powinni mieć ulgi w podatkach.To jeden z moich pomysłów na zmniejszenie liczby zachorowań na raka.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje okiem służb  

Seans plenerowy z Janem Nowickim

Zmiany w jeleniogórskim Schronisku dla Małych Zwierząt  

PiS ujawnił listy kandydatów

Odpust na szczycie

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
504
Tak
86%
Nie
10%
Nie mam zdania
5%