MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Magistrat do remontu

Wiadomości: Piechowice
Czwartek, 28 czerwca 2018, 6:49
Aktualizacja: 19:38
Autor: WAC
Fot. WAC
Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę gruntownego remontu budynku Urzędu Miasta w Piechowicach.

Budynek piechowickiego magistratu od dość dawna znajduje się w nie najlepszym stanie technicznym, dlatego temat jego remontu jest poważnie rozpatrywany od kilku lat. Samorząd podejmował też już nieudane próby pozyskania na ten cel środków zewnętrznych. Między innymi w ubiegłym roku remont urzędu nie znalazł się wśród inwestycji, które zdobyły dofinansowanie w ramach ZIT dla Aglomeracji Jeleniogórskiej.

Wreszcie samorządowcy zdecydowali, że nie można dłużej zwlekać.

- Uznaliśmy, że odnowienie urzędu jest dla nas jednym z priorytetowych zadań - mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. - Dlatego jesteśmy przygotowani, aby zrealizować tę inwestycję w całości ze środków z budżetu miasta. Jednocześnie będziemy starać się o dofinansowanie ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Koszt remontu piechowickiego Urzędu Miasta szacowany jest na około 800 tysięcy złotych. Budynek ma zostać docieplony. Zostanie też wymienione poszycie dachowe i węzeł ciepłowniczy oraz odnowiona elewacja.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Mercedesem rozbił kilka aut

Odpust na Śnieżce

Przestępcza fortuna w rękach policjantów

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Będzie nowa świetlica

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
696
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%