MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Magistrat do remontu

Wiadomości: Piechowice
Czwartek, 28 czerwca 2018, 6:49
Aktualizacja: 19:38
Autor: WAC
Fot. WAC
Lada dzień zostanie ogłoszony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę gruntownego remontu budynku Urzędu Miasta w Piechowicach.

Budynek piechowickiego magistratu od dość dawna znajduje się w nie najlepszym stanie technicznym, dlatego temat jego remontu jest poważnie rozpatrywany od kilku lat. Samorząd podejmował też już nieudane próby pozyskania na ten cel środków zewnętrznych. Między innymi w ubiegłym roku remont urzędu nie znalazł się wśród inwestycji, które zdobyły dofinansowanie w ramach ZIT dla Aglomeracji Jeleniogórskiej.

Wreszcie samorządowcy zdecydowali, że nie można dłużej zwlekać.

- Uznaliśmy, że odnowienie urzędu jest dla nas jednym z priorytetowych zadań - mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. - Dlatego jesteśmy przygotowani, aby zrealizować tę inwestycję w całości ze środków z budżetu miasta. Jednocześnie będziemy starać się o dofinansowanie ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Koszt remontu piechowickiego Urzędu Miasta szacowany jest na około 800 tysięcy złotych. Budynek ma zostać docieplony. Zostanie też wymienione poszycie dachowe i węzeł ciepłowniczy oraz odnowiona elewacja.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Powstanie ścieżka edukacyjna

Przeciw inwazji śmieci

Brama do parku nadal zamknięta  

Wybory: Zwycięstwo PiS

Spór o edukację seksualną

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Seniorzy świętowali

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
290
Tak
56%
Nie
37%
Nie wiem
8%