MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Magistrat czeka na wnioski

Wiadomości: Piechowice
Czwartek, 20 września 2018, 6:40
Aktualizacja: Piątek, 21 września 2018, 11:16
Autor: WAC
Fot. KED
Z końcem miesiąca upływa termin składania wniosków o dotacje, które trafiły do Urzędu Miasta w Piechowicach w ramach programu „Wymiana kotłów stałopalnych starej generacji na przyjazne środowisku źródła ciepła na terenie Gminy Miejskiej Piechowice”.

W pierwszym etapie programu, w Piechowicach zostało zlikwidowanych 20 kotłów stałopalnych w lokalach mieszkalnych i 10 w domach jednorodzinnych. W ich miejsce uruchomiono 21 kotłów gazowych, 3 kotły biomasowe 5 klasy, 1 kocioł na paliwo stałe 5 klasy. Wartość wykonanych prac opiewa na kwotę 365 tysięcy złotych, z czego dotacja stanowi 182 tys zł.

- W drugim etapie chęć uzyskania dotacji do wymiany źródła ciepła na bardziej ekologiczne zgłosiło stu właścicieli nieruchomości, jednak do chwili obecnej do urzędu wpłynęło tylko około 30 wniosków - mówi kierownik Referatu Gospodarczego i Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miasta Piechowice Radosław Burchacki. - Dlatego prosimy mieszkańców Piechowic o terminowe rozliczenie wykonanych prac.

Z wypełnionym wnioskiem o udzielenie dotacji i wymaganymi załącznikami do końca września należy zgłosić się do Referatu Gospodarczego i Nadzoru właścicielskiego w Urzędzie Miasta Piechowice. Jeszcze w tym miesiącu z udziałem gminnej komisji rozpoczną się odbiory zgłoszonych instalacji. Zgodnie z zawartą umową z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wypłaty dotacji dla mieszkańców przewiduje się w połowie listopada br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Było o budowie obwodnicy Bolkowa

Od dzisiaj płatne parkowanie

Co z tym SOR–em?

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~dziki kraj 20-09-2018 10:05
Już widzę jak starowinki i prości ludkowie co zliczyć do 10 nie potrafią lecą składać wnioski.Oczywiście że tego nie zrobią bo od urodzenia żyją w warunkach z XIXw i palenie czym leci jest jedynym sposobem ogrzewania jaki znają.A takich ludzi niestety jest multum i smrodzić będą nadal.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świetne półkolonie

Efektowne zakończenie Mud Party

Wystartował „Art–Skwer”

Turystyczna niedziela bez samochodu

Kolejowa po remoncie

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
710
Tak
22%
Nie
75%
Nie mam zdania
3%