MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Magistrat czeka na wnioski

Wiadomości: Piechowice
Czwartek, 20 września 2018, 6:40
Aktualizacja: Piątek, 21 września 2018, 11:16
Autor: WAC
Fot. KED
Z końcem miesiąca upływa termin składania wniosków o dotacje, które trafiły do Urzędu Miasta w Piechowicach w ramach programu „Wymiana kotłów stałopalnych starej generacji na przyjazne środowisku źródła ciepła na terenie Gminy Miejskiej Piechowice”.

W pierwszym etapie programu, w Piechowicach zostało zlikwidowanych 20 kotłów stałopalnych w lokalach mieszkalnych i 10 w domach jednorodzinnych. W ich miejsce uruchomiono 21 kotłów gazowych, 3 kotły biomasowe 5 klasy, 1 kocioł na paliwo stałe 5 klasy. Wartość wykonanych prac opiewa na kwotę 365 tysięcy złotych, z czego dotacja stanowi 182 tys zł.

- W drugim etapie chęć uzyskania dotacji do wymiany źródła ciepła na bardziej ekologiczne zgłosiło stu właścicieli nieruchomości, jednak do chwili obecnej do urzędu wpłynęło tylko około 30 wniosków - mówi kierownik Referatu Gospodarczego i Nadzoru Właścicielskiego w Urzędzie Miasta Piechowice Radosław Burchacki. - Dlatego prosimy mieszkańców Piechowic o terminowe rozliczenie wykonanych prac.

Z wypełnionym wnioskiem o udzielenie dotacji i wymaganymi załącznikami do końca września należy zgłosić się do Referatu Gospodarczego i Nadzoru właścicielskiego w Urzędzie Miasta Piechowice. Jeszcze w tym miesiącu z udziałem gminnej komisji rozpoczną się odbiory zgłoszonych instalacji. Zgodnie z zawartą umową z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wypłaty dotacji dla mieszkańców przewiduje się w połowie listopada br.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Awanturował się w sklepie

Kierował bez uprawnień

Nie żyje Urszula Broll

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~dziki kraj 20-09-2018 10:05
Już widzę jak starowinki i prości ludkowie co zliczyć do 10 nie potrafią lecą składać wnioski.Oczywiście że tego nie zrobią bo od urodzenia żyją w warunkach z XIXw i palenie czym leci jest jedynym sposobem ogrzewania jaki znają.A takich ludzi niestety jest multum i smrodzić będą nadal.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Wybierzmy prezydenta, który nie będzie dzielił"

Zamknięty szlak na Śnieżkę!

Bestie... są spoko!

Robert Biedroń w Jeleniej Górze

Bezzasadne wezwania  

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
258
Tak
53%
Nie
43%
Nie wiem
5%