MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Magiczne święto Jagniątkowa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 7 sierpnia 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Ania
Fot. Organizator
W najbliższą niedzielę , 9 sierpnia, odbędzie się festyn w peryferyjnej części Jeleniej Góry. Będą to jednocześnie obchody Dni Jagniątkowa.

Organizatorzy, czyli Klub Osiedlowy Watra Jagniątkowska, zapraszają do uczestnictwa w imprezie wszystkich mieszkańców Karkonoszy oraz turystów. Rozpocznie się ona mszą świętą w kościele pw. Bożego Miłosierdzia o godzinie 12.00.

Następnie uczestnicy przejdą na teren OW RAWAR, gdzie odbędzie się dalsza część festynu. W programie zaplanowano koncert zespołu Rise of the Sun z Lubawki, prezentację kultury Indian oraz wiele innych atrakcji.

Organizacja imprezy będzie prawdziwym sprawdzianem dla członków Watry Jagniątkowskiej. Klub działa od niedawna, dlatego też wszystkie podejmowane teraz działania związane są z obawami i ogromnymi emocjami.
– Dni Jagniątkowa organizujemy pierwszy raz, ale mamy nadzieję, że będą udane. To także okazja do sprawdzenia naszych możliwości – mówi Wiesław Drozdowski, prezes Watry Jagniątkowskiej.

Członkom klubu zależy na tym, żeby dawna miejscowość odżyła. Wierzą, że ma ogromny potencjał, który po prostu trzeba wykorzystać. Zajmują się nie tylko organizacją imprez. Wspólnymi siłami budują plac zabaw dla dzieci. Planują także remont starego budynku, w którym ma powstać punkt informacji turystycznej. Ważne są także rozmowy, podczas których poruszają problemy, które należy rozwiązać. Ogólnie rzecz biorąc chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w ich miejscowości. Nie liczą na to, że coś zrobi się samo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Zaczytaj się z Jelonką.com

Solidarność samorządowców w zakresie turystyki

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~A to ciekawe... 7-08-2009 12:23
Współorganizatorem jest też MDK Muflon - a to ciekawe z skąd mają pieniądze ,aby finansować dni Jagniątkowa ? A na Dni Sobieszowa nie było wystarczającej ilości pieniędzy, aby zaprosić lepszy zespół. Coś mi się wydaję, że imprezy zostają robione dzięki pewnym układom . Nie jestem przeciw imprezie w Jagniątkowie, niech każda dzielnica taką ma - to się należy mieszkańcom, ale nie kosztem innych. Ale jeśli imprezę robi MDK Muflon to może się okazać wielką kichą tak jak z dniami Sobieszowa /jeśli wychodzi się z założenia ,że robi się imprezę tylko dlatego aby odnotować ją w kalendarzu, a nie dba się o jakość / . Życzę aby impreza organizowana przez Koło w 100 % się udała. A tak na marginesie czy Wy też zabronicie sprzedawać piwa ?
~dady 7-08-2009 13:56
Nareszcie wiadomość z wyprzedzeniem. Dzięki.
~moherowy kapelusz 7-08-2009 21:18
Przyjeżdżałem i uczęszczałem na Msze święte w tym pięknym jagniątkowskim kościółku tylko dlatego, że ksiądz Darek nigdy nie mieszał się w sprawy polityki, nie mówił nic o układach, wyborach itp.Ze zdziwieniem przyjałem treść tabliczki na kapliczce przy wyjściu z knajpy"U BUCKÓW" ,według jakich wartości kapliczka i knajpa to doborowa para błogosławiona przez księdza.!! Teraz jeszcze Msza festynowa??? Nie po drodze mi z takim pasterzem. Nie będę uczestnikiem mszy - dla cyrku i pijaństwa. Obraża to moje uczucia religijne. Kiełbachę można upiec sobie wspólnie na ognisku bez mieszania w to religii.
~krzysiekM 9-08-2009 8:52
Moherowy kapeluszu, nie popadaj w skrajności.Msza nie jest dla cyrku i pijaństwa i jeżeli nie chcesz brać udziału w tej mszy to o jakich wartościach chrześcijańskich mówisz???Może warto się jednak zastanowić?Wpadnij na festyn ,może wcale nie będzie pijaństwa-głowa do góry i nie trać wiary w człowieka.Pozdrawiam.A jeszcze jedno MDK Muflon nie miał kasy ale wsparli inicjatywę duchowo a to naprawdę bardzo dużo.Jeszce raz pozdrawiam i życzę miłego dnia.
~Tomy M. 9-08-2009 10:58
DO: moherowy kapelusz. Kiedyś takie festyny odbywały się krok o krok od kościołów i nikt z tego tragedii nie robił,kwestia alkoholu na festynie była rozważana, ja sam nie pije wcale jednak uważam że kilka kufli piwa na takiej imprezie napić się można. Oczywiście przewiduję problemy z pijanymi uczestnikami, zwłaszcza że niestety nie ma odpowiedniej sumy pieniędzy aby zapewnić prywatną profesjonalną ochronę. Pomysły to jedno ... pieniądze na to to drugie. Miasto Jelenia Góra dołożyło się do tej imprezy tyle ... ile przeciętny właściciel firmy nosi w tylnej kieszeni na drobne wydatki. A odnośnie ściągania wielkich GWIAZD na takie festyny to KOMPLETNA BZDURA, tradycja nakazuje aby na takich festynach grały lokalne weselne kapele + ewentualnie młodzi wykonawcy z okolicy. I nie ma nawet mowy aby było inaczej nawet gdyby była do dyspozycji nieograniczona ilość gotówki. Wyjątek powstałby wtedy gdyby jakiś gwiazdorski zespól muzyczny pochodził np. z Jagniątkowa, wtedy można by rozważyć wynajęcie go na taki festyn I tej zasady niech trzymają się wszyscy organizatorzy taki niedużych lokalnych festynów jak Dni Jagniątkowa czy Dni Sobieszowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Opera zaprasza

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Modele w muzeum

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
845
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%