MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Magiczne dźwięki Okazjonalnej Orkiestry Prowincjonalnej

Wiadomości: Kromnów
Środa, 25 kwietnia 2012, 7:24
Aktualizacja: 7:26
Autor: red
Fot. Jacek Jaśko – Dom Spotkań Kopaniec
Ogrom energii wypełnił Artystyczną Galerię Izerską, gdzie zagrała Okazjonalna Orkiestra Prowincjonalna. Sceniczna energia i poczucie humoru połączone z dźwiękami muzyki klasycznej nie pozostawiły nikogo obojętnym. Obok skrzypiec czy kontrabasu, które nikogo nie dziwiły pojawiły się takie „instrumenty”, jak... butelki po piwie wypełnione wodą, z których wydobywały się magiczne dźwięki.

Ten czteroosobowy zespół w składzie: Róża Wysocka, Ewa Antosik, Tomasz Kujawa i Tomasz Pierzchniak na co dzień grają w Filharmonii Dolnośląskiej, a zabawę z muzyką klasyczną poza jej murami rozpoczęli kilka lat temu w lubomierskiej Galerii za Miedzą. Tak bardzo spodobali się publiczności, że zaczęli grywać gościnnie w innych miejscach.
- W Kromnowie było naprawdę gorąco! To był pełen pasji i radości koncert na najwyższym poziomie. I chociaż Orkiestra nie pojawia się zbyt często na gościnnych występach to okazało się, że i tak jest dobrze znana publiczności. Na jej koncert do Artystycznej Galerii Izerskiej przybyło niemal 90 osób, które powitały zespół gromkimi oklaskami. Brawa zresztą rozlegały się co chwilę, bo występ był porywający. A układy choreograficzne w wykonaniu Ewy Antosik i Tomasza Pierzchniaka zachwyciły każdego. Czekamy na kolejne odsłony Orkiestry – mówi Violetta Pietrzak z Artystycznej Galerii Izerskiej.

Koncert Okazjonalnej Orkiestry Prowincjonalnej był drugim wydarzeniem z cyklu „Impresji Artystycznych” w
kromnowskiej Galerii, współfinansowanym w ramach wdrażania lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów objętych PROW na lata 2007-2013.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W śmieciach miasto tonie

Ogołocili drzewa

Podróż przez dzieje

Wreszcie bez dziur

Niedoróbki na drodze

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Prezydent wezwany przez prokuratora

Damian Drobyk zameldował się w Belen

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
954
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
8%