MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Magiczna Nocna Dziesiątka

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Środa, 28 lutego 2018, 23:26
Aktualizacja: 23:31
Autor: MDvR
Fot. użyczone
Pochodnie, podświetlane bramy, cisza Gór Izerskich, migotanie świateł z latarek–czołówek niemal dwustu zawodników oraz ponad 16 stopni mrozu. Nocna Dziesiątka po raz kolejny była magiczna i rozegrała się w warunkach ekstremalnych. Zwyciężyli Piotr Skowron i Klara Moravcova.

To była trzecia konkurencja (z dziesięciu) 42. Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego, którego centrum znajduje się na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Przed startem Nocnej Dziesiątki po Polanie Jakuszyckiej wielu zawodników biegało bez nart. Było tak zimno (- 16.6 C), że nie sposób było wytrzymać bez ruchu. Gdy już się ruszyło, mrozu się nie czuło. Można się było nie tylko rozgrzać, ale nawet solidnie spocić.

Tym bardziej, że na pierwszych kilometrach były dwa wymagające podbiegi: na Górny Dukt i trasą TV Polonia. Potem były szalone zjazdy z Samolotu i trasą Herberta. Końcówka wiodła od Działu Izerskiego trasą Spacerową na Polanę Jakuszycką. Atmosfera wśród biegaczy panowała jak zwykle świetna, choć rywalizacja była niezwykle zacięta. Piotr Skowron stoczył o zwycięstwo walkę z Czechem Martinem Svarcem i Tomaszem Kałużnym. Wśród kobiet faworytka Klara Moravcova (piąta w open zaledwie 45 sekund za najlepszym mężczyzną) miała ułatwione zadanie, bo najpoważniejsza rywalka Kamila Boczkowska utknęła tuż po starcie w kolizji z kilkoma zawodnikami. Potem Kamila musiała gonić i zdołała zająć drugie miejsce, po wyprzedzeniu Anny Gałek.

Na mecie biegacze szybko stygli i zaczynali marznąć, ale byli zadowoleni. Udział w takim biegu - nie dość, że nocnym, to w przenikliwym zimnie - to przygoda i wyzwanie. Kolejne konkurencje 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego, w piątek, 2 marca. Będą to biegi na 30 km techniką dowolną (zaliczany do Worldloppet) i na 7 km klasykiem. Partnerem tego Biegu była firma Poltent i to ona dostarczyła na trasę podświetlane bramy i słupki pneumatyczne.

NOCNA DZIESIĄTKA

MĘŻCZYŹNI
1) Piotr Skowron (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 31:15
2) Martin Svarc (Ski Klub Jablonec) 31:18
3) Tomasz Kałużny (Enervit Yoko Xc Life Team) 31:25

KOBIETY
1) Klara Moravcova (Ski Klub Jablonec) 32:00
2) Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Jelenia Góra) 37:57
3) Anna Gałek 38:52

Pełne wyniki http://wyniki.datasport.pl/results2418/

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Chojnik Maraton dla twardzieli

Samochód wjechał w słup

Radni KO za podwyżkami

Zacięta i efektowna walka w Przesiece

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Wędrówka na Grodną

PiS apeluje do mieszkańców

Dużo drożej za śmieci

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
439
Tak
22%
Nie
76%
Nie mam zdania
2%